Hlavní navigace

T-Mobile v Praze spouští test své nové 3G sítě

9. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní operátor T-Mobile spouští ve vybraných částech Prahy test své sítě třetí generace. Kde přesně si ji zákazníci budou moci vyzkoušet, to má prozradit klasická mapa pokrytí na webu operátora, ale zatím pracuje s podklady k 11. listopadu 2009, kde ještě UMTS pokrytí není zaneseno. T-Mobile s testováním začíná dnes úderem patnácté hodiny. Zákazníci vybavení mobilem s podporou UMTS si tak na vybraných místech v Praze budou moci vyzkoušet připojení k Internetu s rychlostí downloadu prý až 3…

Mobilní operátor T-Mobile spouští ve vybraných částech Prahy test své sítě třetí generace. Kde přesně si ji zákazníci budou moci vyzkoušet, to má prozradit klasická mapa pokrytí na webu operátora, ale zatím pracuje s podklady k 11. listopadu 2009, kde ještě UMTS pokrytí není zaneseno. T-Mobile s testováním začíná dnes úderem patnácté hodiny. Zákazníci vybavení mobilem s podporou UMTS si tak na vybraných místech v Praze budou moci vyzkoušet připojení k Internetu s rychlostí downloadu prý až 3 Mbit/s a uploadem až o rychlosti 1,5 Mbit/s.

Do testu se prozatím půjde zapojit jen na požádání. Zájemci tak musí na číslo 4902 poslat aktivační SMS zprávu ve tvaru 3G A (a pro eventuální deaktivaci pak na stejné číslo SMS ve tvaru 3G D na 4902). Pro všechny zákazníky T-Mobilu má být UMTS síť v Praze otevřena bez nutnosti manuální aktivace od ledna 2010. Za přenesená data se platí jako doposud za běžný datový provoz přes GPRS/EDGE. Využívání UMTS je možné za nezměněné ceny i v rámci existujících datových tarifů a balíčků (Surf+, Surf&Mail+, Internet+, Twist Surf+, Internet Standard, Internet Premium, Twist Internet, M2M, M2M Profi). (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.