Hlavní navigace

T-Mobile vylepšuje pokrytí tuzemských dálnic

15. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tuzemský T-Mobile ohlásil posílení své sítě v okolí dálnic a rychlostních silnic. Na stabilnější hovory se tak mohou zákazníci těšit například podél dálnic D1, D2, D5 a D11; celkově se jedná o více než 100 vysílačů. Posílení probíhá především formou úpravy anténních parametrů vysílačů, zvýšením jejich výkonu, v některých případech i přidáním nových antén. Technici T-Mobile také optimalizují parametry týkající se předávání hovorů mezi buňkami.

Tuzemský T-Mobile ohlásil posílení své sítě v okolí dálnic a rychlostních silnic. Na stabilnější hovory se tak mohou zákazníci těšit například podél dálnic D1, D2, D5 a D11; celkově se jedná o více než 100 vysílačů.

Posílení probíhá především formou úpravy anténních parametrů vysílačů, zvýšením jejich výkonu, v některých případech i přidáním nových antén. Technici T-Mobile také optimalizují parametry týkající se předávání hovorů mezi buňkami.

Stejně jako v dnešním článku o mobilním signálu v tuzemských vlacích, upozorňuje T-Mobile na fakt, že kostrukce vozidel negativním způsobem ovlivňuje kvalitu pokrytí mobilním signálem. Automobil, stejně jako železniční vagón totiž funguje podobně jako Faradayova klec.

WT100 tip temata2

Elektromagnetické záření (kam patří i mobilních sítě) proniká dovnitř omezeně, většina je svedena po plášti karoserie. U vozů nižší střední třídy (např. Škoda Octavia) činí útlum uvnitř automobilu cca 20 dB, což odpovídá přibližně 30% snížení síly signálu. Dražší vozidla vybavená termoskly pak dokonce o 40 dB, takže se příjem zhorší až o 60 %. Už samotné nasednutí do auta tedy znamená pokles kvality signálu bez ohledu na to, v jak pokryté oblasti se nachází cíl cesty, vysvětlují zástupci T-mobilu.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.