Sice se toho v T-Mobile trochu báli, ale nakonec to dopadlo nad očekávání. Za dva měsíce odhalili tuzemští testeři chyby, za které jim operátor zaplatil skoro tři čtvrtě milionu. Celkem se zapojilo 59 testerů, kteří našli kolem osmdesátky chyb.
„Vážíme si spolupráce s odborníky z řad veřejnosti v rámci Bug Bounty, zaznamenali jsme i pozitivní zpětnou vazbu,“ tvrdí technický šéf T-Mobile Vladimír Klein s tím, že těm, kteří odhalili nejzávažnější chyby a dosáhli v součtu na maximálních 80 tisíc korun, nabídnou i spolupráci na dalších portálech operátora.
Tuzemská pobočka se inspirovala u své německé matky. „Deutsche Telekom zatím v Německu vyplatil za objevení chyb řádově desítky tisíc eur,“ tvrdí Lukáš Hrabal z tiskového oddělení T-Mobile.
Podobné programy jsou běžnou praxí především v zahraničí. Seznam firem, které nabízejí různě štědré nabídky za odhalení problémů svých služeb nebo programů, dává dohromady třeba server Bugcrowd. Nejštědřejší jsou logicky největší značky – Google nebo Facebook.
Facebook vyplatil víc než milion dolarů, Google za tři roky fungování zatím odměnil lovce bugů miliony dvěma. Provozuje totiž dva programy – Chromium VRP a Google Web VRP. Vzhledem k tomu, že se na černém trhu zvyšuje množství i cena exploitů, zvýšil Google odměny za nalezení kritických chyb.