Hlavní navigace

T-Mobile zahájil ostrý provoz 3G sítě, zatím jen pro 40 procent obyvatel Prahy

27. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní operátor T-Mobile k dnešnímu dni uvádí svou 3G sít do ostrého provozu. T-Mobile ode dneška nabízí jednu z nejmodernějších verzí 3G sítě, která je v současnosti na trhu vůbec dostupná. Jsme velmi spokojeni s výsledky testovacího provozu, v řadě ohledů překonaly možnosti nové technologie naše očekávání, tvrdí Frank Meywerk, výkonný ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile. Háček je v tom, že 3G síť je zatím dostupná jen v Praze a to pouze pro 40 procent obyvatel. T-Mobile…

Mobilní operátor T-Mobile k dnešnímu dni uvádí svou 3G sít do ostrého provozu. T-Mobile ode dneška nabízí jednu z nejmodernějších verzí 3G sítě, která je v současnosti na trhu vůbec dostupná. Jsme velmi spokojeni s výsledky testovacího provozu, v řadě ohledů překonaly možnosti nové technologie naše očekávání, tvrdí Frank Meywerk, výkonný ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile. Háček je v tom, že 3G síť je zatím dostupná jen v Praze a to pouze pro 40 procent obyvatel. T-Mobile slibuje, že letos pokrytí v Praze rozšíří a dojde i na další velká města v Čechách a na Moravě.

T-Mobile měl doposud v ostrém provozu jen separátní 3G síť, v jejímž rámci provozoval datové služby pod marketingovým označením Internet 4G. Nyní ale buduje klasickou síť třetí generace, která není určena jen pro vysokorychlostní přenos dat, ale také pro běžné telefonní služby. Využívá standard HSPA a podle T-Mobilu je připravena na plynulý přechod na služby další generace – LTE. Maximální teoretická rychlost downloadu je nyní 3 Mbit/s a uploadu 1,5 Mbit/s. Datové přenosy v rámci 3G sítě jsou součástí standardních datových tarifů a zvýhodnění, není nutné aktivovat žádnou další službu. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.