Hlavní navigace

T-Systems PragoNet spustí IPTV dříve než Český Telecom

5. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 6. 2006

Od poloviny června zahájí společnost T-Systems PragoNet zkušební provoz televize přes internetový protokol (IPTV). Služba se omezí pouze na novostavby developerské společnost Central Group v Praze. Firma tak předběhne v zavádění IPTV Český Telecom, který televizi přes internetový protokol nabídne od letošního září. Služba ponese název viaTV.

K dispozici bude přes 30 televizních kanálů včetně prémiových. Zřízení služby je zdarma, měsíční poplatek se během zkušebního provozu nebude účtovat. Přenosová soustava digitální optické sítě je díky špičkovým parametrům připravena přenášet signál v kvalitě HDTV a připravují se i služby virtuální videopůjčovny, slibuje T-Systems PragoNet.

Naši zákazníci si už zvykli, že přicházíme rychle se špičkovými službami za velmi dobré ceny. Na počátku roku jsme jako první nabídli domácnostem internetové přípojky o rychlostech 10 a 100Mb/s za ceny, které dodnes konkurence nepřekonala, říká projektový manažer T-Systems PragoNet Tomáš Bělohoubek. Vzápětí jsme v rámci testování nabídli digitální signál kanálu ČT 4 Sport ihned po jeho spuštění. Nyní začínáme nabízet kvalitnější digitální internetovou alternativu k analogovým kabelovým televizím.

ICTZ23

ViaTV, stejně jako služby viaGIA a viaPhone, které už firma poskytuje, jsou postaveny na konceptu „Fiber to the House“ – optika až do domu. Optická infrastruktura, kterou telekomunikační operátoři používají především pro budování páteřních telekomunikačních sítí, je dovedena až do obytných domů. Širšímu rozšíření tohoto konceptu používaného u nás téměř výhradně pro připojování kancelářských budov, dosud bránily poměrně vysoké náklady na budování optické sítě, sdělila firma.

Dokument: Projekt digitální televize přes internet viaTV (PDF, 139 kB)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.