Hlavní navigace

TA3 připravuje razantní změnu grafiky

1. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
1. 12. 2009

Slovenská zpravodajská televize TA3 v tomto týdnu výrazně změní grafiku. Od soboty vymění všechny znělky a identy, zmodernizuje titulky a zpravodajský řádek, a posune logo z levého horního rohu doprava. Televize zároveň přechází na nový redakční systém, který umožní flexibilní aktualizace a střih reportáží. Až dosud využívala TA3 redakční systém vyrobený na míru pro její potřeby před několika lety.

Jak informuje televize v tiskové zprávě, TA3 posledně měnila vizuál před třemi lety. V únoru 2006 přišla s konceptem „zpravodajství v kostce“ a všem znělkám dominovalo logo číslice „3“ v kostce. Teď bude celý vizuál značně modernější a zpravodajská lišta bude kombinovat různé barvy a animace. Spodní ticker zároveň bude i nadále pohyblivý, přičemž ve světě se přechází spíš k statickému tickeru. Vedení televize si od těchto změn slibuje „vyšší stupeň interaktivnosti“.

Porovnání nynější a nové grafiky TA3:

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing


Původní vizuál, screenshot Lukáš Polák, Digizone.cz


Nový vizuál, zdroj: TA3/Mediálne.sk

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).