Hlavní navigace

TA3 stále používá původní grafiku. Kvůli poruše nového systému

7. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 12. 2009

UVNITŘ VYJÁDŘENÍ TA3 Ani tři dny po avizované změně grafiky se ve vysílání slovenské zpravodajské televize TA3 neobjevily nové jingly a grafika. Televize před týdnem v tiskové zprávě ohlásila nástup nové grafiky na sobotu 5. prosince, ale diváci se ji zatím nedočkali. Televize avizovala poměrně razantní změny. V sobotu měla vyměnit všechny znělky a identy, zmodernizovat titulky a zpravodajský řádek, a posunout logo z levého horního rohu doprava. Důvody nekonkretizovaného zpoždění zjišťujeme.

PSALI JSME: TA3 připravuje razantní změnu grafiky

Porovnání nynější a budoucí grafiky TA3:


Původní vizuál, screenshot Lukáš Polák, Digizone.cz

ICTZ23


Nový vizuál, zdroj: TA3

VYJÁDŘENÍ MLUVČÍ TA3 ZUZANY VACHOVÉ: Televize TA3 v současné době absolvuje testovací provoz nových vysílacích serverů a zároveň přechod na nový redakční systém. Zkušební provoz se koná výlučně v nočních hodinách, v době, kdy TA3 nevysílá. Jde o unikátní změny z pohledu modernizace technologií, které vyžadují náročnou přípravu. Během složitého procesu přechodu na nový systém a výměny vysílacího serveru nastaly technické komplikace, které jsou momentálně ve stádiu řešení ve spolupráci s dodavatelem. Z uvedených důvodů se televize TA3 rozhodla posunout termín nasazení nové grafiky, který upřesní prostřednictvím oficiálního stanoviska.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.