Hlavní navigace

Tablet, který vnímá okolí ve 3D? Google rozšiřuje svůj Project Tango

Autor: Google
David Slížek

Bude 3D modelování prostředí kolem nás dalším velkým tahákem, na který výrobci hardwaru nalákají nové zákazníky? Google chystá prototyp nového tabletu.

Google má v plánu vyrobit příští měsíc prvních 4000 kusů nového tabletu, který je pokračováním jeho experimentu s 3D modelováním v reálném čase, píše Wall Street Journal.

Zařízení se sedmipalcovým displejem bude vybaveno dvěma kamerami a infračervenými senzory, které pomocí speciálního softwarového vybavení umí zachytit trojrozměrné modely okolí a sledovat pohyb zařízení v prostoru.

Google s 3D modelováním experimentuje už delší dobu. Koncem února oznámil Project Tango, v jehož rámci vznikly první prototypy smartphonů schopných modelovat prostředí ve 3D v reálném čase. 

Content 2017 - tip Footshop

K čemu se dá taková technologie využít? K navigaci uvnitř budov (představte si, že přijdete do supermarketu a přesně víte, ve kterých regálech jsou věci, které chcete koupit, láká Google), při hraní her (co taková virtuální schovávaná?) nebo jako pomocník nevidomým lidem.

Bude 3D novým hitem? Zdá se, že na ně nesází jen Google, ale také například Facebook, který nedávno za 2 miliardy dolarů koupil startup Oculus VR vyrábějící headset pro virtuální realitu v počítačových hrách.

Našli jste v článku chybu?
23. 5. 2014 11:47
volt (neregistrovaný)

Projekt Tango vypadá opravdu slibně, dokážu si představit takto nasnímané 3d modely celých měst. Pak to stačí nějak naportovat do HalfLife a to bude řežba :D Poslední věta, že smartphone bude sloužit jako pomocník nevidomým lidem, mně připomněla Intuitivní vidění. http://intuitivni-videni.cz. Je to schopnost člověka vidět i bez očí - asi jde o vnimání mikrovln či co, každopádně to funguje. Nácvik této schopnosti může přímo pomoci statisícům slabozrakých i nevidomých a přesto se o tom u očaře ned…