Hlavní navigace

Tachecí navrhuje Píchu na šéfredaktora ČRo 1 - Radiožurnálu

14. 12. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
14. 12. 2007

Bývalý ředitel Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu a současný stálý zpravodaj ČRo ve Spojených státech Alexandr Pícha by se měl vrátit do vedení Radiožurnálu. Současná ředitelka této stanice Barbora Tachecí navrhuje, aby se stal jejím šéfredaktorem. Uvedla to pro dnešní Lidové noviny.

Pícha by tak nahradil současného šéfredaktora Jana Pokorného, který byl jeho nejbližším podřízeným v době, kdy Pícha Radiožurnálu řediteloval. Píchův návrat do vedení stanice ale záleží na postoji generálního ředitele Václava Kasíka, s nímž názorově příliš nevycházel. Tachecí je ale podle LN optimistická: Generální ředitel to teď posuzuje. Ale atmosféra se mi zdá velmi vstřícná.

Tachecí v rozhovoru pro LN poodhalila programové změny, které na Radiožurnálu chystá od ledna příštího roku. První výrazná změna, spíš pro posluchače než v obsahu, je, že jsem obsadila každý jednotlivý vysílací blok ve všedním dnu i o víkendu stabilními moderátory. Což tady nebylo běžné, moderátoři se střídali, a posluchač se tak nemohl identifikovat s ‚partnerem', který k němu mluví. Moje představa byla vybrat špičkový, zhruba sedmičlenný tým, který se potom bude objevovat v pravidelných časech, a to se mně povedlo, řekla.

Nově na Radiožurnál přicházejí moderátoři Lucie Výborná (dlouholetá moderátorka Frekvence 1), Milan Bílek (moderátor jihočeského rádia Faktor) a Romana Navarová (moderátorka pražského Expresrádia). Dobře, že přišel čas, kdy rádio veřejné služby může hledat talenty taky v menších, lokálních rádiích, protože nadějných lidí je tam hodně, uvedla Tachecí. Radiožurnál mají naopak opustit někteří známí moderátoři, jiným Tachecí nabídne jinou funkci. Například Vladimír Kroc se stane šéfem redakce kultury a životního stylu, Petr Kudrna odchází na ČRo 2 – Praha.

MMF24

Šéfkou domácího zpravodajství Radiožurnálu se už dříve stala Jitka Obzinová, která přichází právě z ČRo 2 – Praha. Ivan Hoffman ztratí výsadní pozici komentátora Radiožurnálu a stane se součástí pětice stálejších komentátorů. Chceme, aby Radiožurnál pokrýval celé politické spektrum rámcově v pěti lidech. Abychom věděli, že se na veškeré dění budeme dívat očima lidí, kteří jednoduše mají a musí mít rozdílné politické názory. A taková pluralita je pro rádio veřejné služby nutností, řekla Tachecí. Komentáře se navíc přesunou z rána na podvečer.

Z vysílání nadobro zmizí Motožurnál a také pořad Ptá se Ester Kočičková, protože Tachecí se neshodla s moderátorkou na jiném, kratším modelu každodenní poznámky. Končí také pořad Vytočte nás, místo kterého chce Radiožurnál reprízovat Zápisník zahraničních zpravodajů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).