Hlavní navigace

Také Česká televize chystá archiv v televizní kvalitě

14. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 10. 2008

Nejen televize Nova, ale i veřejnoprávní ČT chystá na tento týden internetové vysílání v televizní kvalitě. Informuje o tom časopis Týden. Česká televize nabízí on-line své pořady již dlouhodobě, obrazová kvalita však neodpovídá dnešnímu standardu a požadavkům. Jedním z hlavních důvodů je přitom skutečnost, že zatímco před třemi lety mělo rychlý internet pouze pět procent uživatelů, dnes je jich už plná třetina. Nabídneme vysílání v plné televizní kvalitě, tedy 720×576 bodů, řekl Týdnu vedoucí internetu ČT Petr Svatoš.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Televize Nova spustí svůj zábavní portál již tuto neděli

Očekávaný datový tok by měl být 1.5 Mbps, což je třikrát více než ten současný. Bude tak dokonce větší než na Nově. Jak píše Týden, zde se počítá pouze s jedním megabitem. Nova bude pro přehrávání používat technologii Flash, která by měla bez problémů umožnit přehrávání videí i pro uživatele s počítači Apple nebo OS Linux. ČT použije ke komprimaci technologii Windows Media hlavně kvůli efektivitě. Přesný termín představení portálu Nova.cz ještě není znám, ale jeho spuštění je naplánováno již na tuto neděli.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).