Hlavní navigace

Také Český rozhlas už připravuje dětskou stanici, registroval si Rádio Junior

Jan Potůček

Nový program bude zatím existovat na internetu, připravil ale i speciální aplikace pro chytré televizory. Dětské vysílání ČRo koordinuje Zora Jandová.

Doba čtení: 1 minuta

Pod názvem Rádio Junior začne Český rozhlas od září provozovat nový internetový portál, na kterém bude k dispozici několik audio streamů s programy pro děti do 12 let. Zpravodajskému serveru iDnes.cz to řekl šéf odboru komunikace ČRo Jakub Čížek. Rozhlas si už nechal název Rádio Junior registrovat u Úřadu průmyslového vlastnictví. Již dříve si pořídil internetovou doménu www.radiojunior.cz, která nyní odkazuje na dětský Webík, určený pro ještě mladší děti.

K TÉMATU: Herečka Zora Jandová šéfkou tvůrčí skupiny Českého rozhlasu pro děti a mládež

Content 2018 tip Kavka

„Pod Českých rozhlasem zůstane Webík pro malé děti. Pro větší děti nově budeme mít webovky Rádia Junior,“ potvrdila iDnes.cz koordinátorka dětského vysílání ČRo Zora Jandová. Společně s novým webem rozhlas nabídne i aplikaci televizního pexesa pro chytré televizory s vodnickými motivy. „Na tablety chystáme různé omalovánky a hry,“ dodal Filip Rožánek z oddělení Nových médií ČRo.

Vlastní Rádio Junior provozuje i Slovenský rozhlas. Jako čistě digitální stanice odstartovalo v září 2010 a vysílá 24 hodin denně sedm dní v týdnu.

Našli jste v článku chybu?