Hlavní navigace

Také na digitálním satelitu můžete naladit analogové signály

VIDEO UVNITŘ Včera ráno kolem deváté hodiny dopolední prolaďoval náš externí spolupracovník Čestmír Polák kanály na satelitu Thor (pozice 1 st. západně), konkrétně v rumunské platformě Digi TV. Na kmitočtu 12607MHz/V, SR 27500 (kódování Nagravision 2 a 3) ho zaujala stanice RTV 1 ze Srbska. Obraz byl totiž velice nekvalitní a podobal se analogovému vysílání při zhoršených podmínkách.

KL2018 Tip nominace

Na obraze byl zřetelný duch posunutý doleva, který byl kopií hlavního obrazu, popsal své sledování Čestmír Polák. Myslel jsem, že špatně vidím, a že se můj satelitní přijímač změnil přes noc na analogový. Vzhledem k mimořádným podmínkám šíření televizních signálů, které již několik dnů panují nad celou Evropou, a kdy je tedy v určitých chvílích možné zachytit i značně vzdálené vysílače, jsem došel k závěru, že tato stanice přebírá analogový signál, a po digitalizaci jej transportuje na družici v podobě, v jaké ho analogově přijímá, dodal Polák.

Jev pokračoval také včera po desáté hodině ráno. Obraz byl opět nekvalitní, ale začal se pomalu zlepšovat s tím, jak mimořádné podmínky šíření signálu slábly. Tehdy nebyl již s duchem, ale celý obraz byl pokrytý moaré, upřesnil náš externí spolupracovník, který má na DigiZone.cz na starosti recenzi set-top-boxů.

Našli jste v článku chybu?