Hlavní navigace

Také na digitálním satelitu můžete naladit analogové signály

22. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
22. 11. 2009

VIDEO UVNITŘ Včera ráno kolem deváté hodiny dopolední prolaďoval náš externí spolupracovník Čestmír Polák kanály na satelitu Thor (pozice 1 st. západně), konkrétně v rumunské platformě Digi TV. Na kmitočtu 12607MHz/V, SR 27500 (kódování Nagravision 2 a 3) ho zaujala stanice RTV 1 ze Srbska. Obraz byl totiž velice nekvalitní a podobal se analogovému vysílání při zhoršených podmínkách.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Na obraze byl zřetelný duch posunutý doleva, který byl kopií hlavního obrazu, popsal své sledování Čestmír Polák. Myslel jsem, že špatně vidím, a že se můj satelitní přijímač změnil přes noc na analogový. Vzhledem k mimořádným podmínkám šíření televizních signálů, které již několik dnů panují nad celou Evropou, a kdy je tedy v určitých chvílích možné zachytit i značně vzdálené vysílače, jsem došel k závěru, že tato stanice přebírá analogový signál, a po digitalizaci jej transportuje na družici v podobě, v jaké ho analogově přijímá, dodal Polák.

Jev pokračoval také včera po desáté hodině ráno. Obraz byl opět nekvalitní, ale začal se pomalu zlepšovat s tím, jak mimořádné podmínky šíření signálu slábly. Tehdy nebyl již s duchem, ale celý obraz byl pokrytý moaré, upřesnil náš externí spolupracovník, který má na DigiZone.cz na starosti recenzi set-top-boxů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).