Hlavní navigace

Tanvaldští mají problém s příjmem DVB-T, dokrývače se však nedočkají

8. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
8. 3. 2012

Obyvatelé v okolí města Tanvald trápí závažný problém – pozemně zde signál digitální televize nezachytí. Na již půl roku trvající problém upozornil server iDNES.cz ve své rubrice Technet. Naše oblast je podle Radiokomunikací vykrytá a prý záleží jen na umu anténářů, jak si s tím poradí. To ale není pravda, uvedl pro zpravodajský web starosta Velkých Hamrů Jaroslav Najman.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Pec pod sněžkou už nemá televizní tmu. Je tu nový převaděč České televize

Podle Najmanových slov však bylo ve Velkých Hamrech, Plavech a Zlaté Olešnici, kterých se problém týká, několik renomovaných firem a zjistily, že signál v těchto obcích zkrátka není. Obyvatelům tak nezbývá nic jiného, než si zřídit kabelovou televizi, jež je tu dostupná, případně volit satelitní příjem. Stěžovali jsme si u televizí i Radiokomunikací, ale odpověděli nám, že situace je v tuto chvíli konečná a žádný dokrývač tu nechystají, dodal Najman. Na postup dominantního českého operátora si stěžoval i starosta sousední Zlaté Olešnice Jiří Černý.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.