Hlavní navigace

Technické anomálie v nabídkách UPC a freeSAT po vyřazení Novy Sport

UVNITŘ VIDEO A FOTO – Na pozici Novy Cinema HD v nabídce kabelové televize UPC byl přibližně dvě hodiny šířen pouze monoskop, černobílá šachovnice doplněná pískáním.
Lukáš Polák 1. 4. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

K zajímavým technickým anomáliím dochází v těchto hodinách v nabídkách kabelové televize UPC Česká republicesatelitní televize freeSAT od společnosti UPC DTH, které nastaly přesně ve chvíli, kdy z nabídky první zmíněné společnosti došlo k vyřazení kanálu Nova Sport, a to jak v SD, tak i HD rozlišení a následným nahrazením stanicemi Slovak Sport. Například satelitní televize freeSAT sice Novu Sport do nabídky po krátké odmlce vrátila, avšak bez symbolu HD. Provozovatel služby navíc v současné době řeší technické problémy – obraz se neustále zasekává a rozpadá se do kostiček. Tento jev připomíná malbu štětcem.

K TÉMATU: Kabelová televize UPC vyřadila Novu Sport, nahradí ji Slovak Sportem

Redakce serveru DigiZone.cz se dále přesvědčila, že v nabídce digitální kabelové televize UPC se v průběhu odpoledne objevil na programové pozici Novy Cinema HD nejprve monoskop (černobílá šachovnice) a místo Fandy HD se pak na jeho pozici objevila pouze SD verze. Dočasně tak byla tato stanice v SD kvalitě v nabídce služby dvakrát. Ani v současné době není možné říci, že se vše vrátilo do normálu. Na pozici Novy Cinema HD byla v době psaní této zprávy šířena pouze SD verze stanice, navíc ve špatném obrazovém formátu. To samé v podstatě platilo i pro původně HD verzi Fandy.

Minimálně dvě hodiny se na pozici po Nově Cinema vysílal monoskop
Autor: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Minimálně dvě hodiny se na pozici po Nově Cinema vysílal monoskop

ČTĚTE TAKÉ: Marek Kindernay opouští Novu Sport, odchází z ní po dvanácti letech

Content tip témata

Během odpoledne byla z nabídky vyřazena také Nova HD a na její pozici byla šířena pouze Nova ve standardní kvalitě. Po několika minutách se však program do nabídky opět vrátil. Zákazníci tak mají nyní k dispozici tyto kanály mediální skupiny Nova: Nova, Nova HD, Nova Cinema, Fanda, SmíchovTelka. Zákazník operátora může být na první pohled zmaten, protože se mu u HD kanálů na informační liště zobrazuje symbol vysokého rozlišení, ale i laik by měl poznat, že se jedná o standardní kvalitu obrazu. Technické problémy trvaly v době psaní této zprávy, tedy před 19. hodinou, přibližně čtyři hodiny.

Vyjádření Novy ani UPC se serveru DigiZone.cz zatím získat nepodařilo.