Hlavní navigace

TecTime TV, někdejší Dr. Dish TV, slaví rok od své proměny. U diváků má stále své místo

16. 7. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Známý a uznávaný německý komerční kanál, který vysílá volně na Astře 19,2° východně, vloni v září, dvacet let po svém založení, změnil své jméno. Již devět měsíců nese název TecTimeTV .

Stanice si za téměř 21 let vysílání prošla celým vývojem televizních změn od analogu a formátu 5 : 4 a několika různými satelity na kterých vysílala, až se usídlila na Astře 19,2° V v digitální podobě a ve formátu 16 : 9. a v SD kvalitě. Ve svých začátcích vysílala pouze 3 hodiny denně.

Generální ředitel a šéfredaktor Christian Mass při rozhovoru ve studiu TecTimeTV
Autor: repro foto TecTime TV (pro DigiZone.cz Čestmír Polák)

Generální ředitel a šéfredaktor Christian Mass při rozhovoru ve studiu TecTimeTV

Změna názvu na TecTime TV s podtitulem Čas pro techniku, přinesla i rozšíření zaměření a další zásadní změny byla uskutečněna 16. září 2013. Kanál byl původně zaměřen speciálně na satelitní televizi, multimedia, technologie a jejich použití. Seznamoval s novými přijímači a jejich funkcemi a další přijímací techniku, jak satelitní tak terestrickou. Redakce se pro změnu názvu rozhodla na přání inzerentů, kteří namítali, že „talíř“ v názvu může evokovat stanici o vaření….Pod novým názvem se stanice rozrostla o nové spolupracovníky a i nové pořady. Tím si opět zajistila dostatek prostředků na další vysílání. Stanice má dnes širší záběr o čemž se můžete přesvědčit v seznamu rubrik:

 • CHECK! - má usnadnit divákům výběr při rozhodování o koupi nových výrobků ( fotoaparátů, Blu-Ray, e-book a dalších výrobků.
 • Pixel - se zabývá trendy, recenzemi i aktuálními pojmy ze světa chytrých telefonů, tabletů, PC, notebooků a dalších zařízení jak pro laiky, tak pro odborníky.
 • Sounds - vše o audio a HiFi
 • App der Woche - je program z televizní oblasti. Christian Mass pravidelně přezkoumává nové aplikace pro tablety a smartphony v oblasti televizního vysílání, které prezentuje je zábavnou formou.
 • Future Home – vše o domově zítřka
 • Dr.Dish Magazine - testy, srovnání, zajímavé předměty (udělátka). Zde je všechno o zajímavých zařízeních, vzrušujícím umění i oblékání. Jsou zde také „životnostní“ zkoušky – Härtetes akce, celebrity a jiné.
Christian Mass alias Dr Dish a jeho typický pohled se spuštěnými brýlemi "na půl žerdi". Některé „staré“ pořady zůstaly i v novém schématu vysílání, například Dr Dish magazin.
Autor: repro foto TecTime TV (pro DigiZone.cz Čestmír Polák)

Christian Mass alias Dr Dish a jeho typický pohled se spuštěnými brýlemi „na půl žerdi“. Některé „staré“ pořady zůstaly i v novém schématu vysílání, například Dr Dish magazin.

 • Standpunkt - názory a rozhodování k aktuálním otázkám prezentované jadrně a krátce, které diváky zajímá.
 • Trendy - nové trendy na mezinárodních veletrzích a akcích
 • eTV – Erde Energie Effizienz - novinky z alternativních zdrojů energie, jako je větrná energie, solární technologie, solární nebo vodní energie. Jak se získává energie z obnovitelných zdrojů, jak můžete ušetřit a jak šetřit životní prostředí.
 • Hands ON! - tento program pomáhá s instalací a použitím nového hardwaru a softwaru v oblasti audio, video, Hi-Fi, komunikaci, počítačů a internetu.
 • ESA TV (pozemské a mimozemské otázky) – aktuální otázky a poutavé pozadí příběhů o cestování do vesmíru, kosmických technologií a výzkumu.
 • Wissen (Dr.Dish reaguje) – expert na danou tematiku se zabývá pomocí s technickými požadavky a problémy s instalací satelitních i terestrických přijímačů: Dr.Dish ví, co máte dělat.
 • IT Wissen – pomáhá s technickými problémy s počítačovou technikou i například s odepřením přístupu k internetu a jiným problémům.

TecTimeTV je k dispozici také na internetu (zde), můžete se tam podívat i na live stream nových odvysílaných příspěvků. TecTimeTV naleznete i na Facebooku a diskutovat tam k programu, nebo pokládat dotazy (zde). Twitter pro tento kanál je zde.

Samozřejmě, že jej najdete i v chytrých telefonech, tabletech i v některých Smart televizorech. Ještě nedávno bylo funkční i HbbTV, které v poslední době, zdá se, nefunguje.

cif 24 - early cena - média

TecTimeTV vysílá volně na satelitu Astra 1L 19,2°, 24 hodin denně včetně EPG, na kmitočtu 12,574 H / SR 22000, FEC 2/3 (DVB-S2 8PSK) MPEG-4. V Německu je program distribuován i v některých kabelových sítích.

Programy na této stanici jsou několikrát opakovány v různých časech a postupně přidávány další. Tak je zaplněno celé 24 hodinové vysílání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník DigiZone se specializací na satelitní a terestrické vysílání, dálkový příjem televize i VKV rozhlasu a přítel elektroniky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).