Hlavní navigace

Bývalý člen ÚV KSS se stal poradcem ředitele Slovenské televize

21. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
21. 5. 2008

Mnozí kritici nového ředitele Slovenské televize (STV) Štefana Nižňanského se obávali, že se s jeho příchodem do veřejnoprávní instituce vrátí i některé bývalé komunistické tváře. Jak dnes informuje server SME.sk, opravdu na to došlo, protože do STV nastupuje jako poradce Jaroslav Hlinický, který býval v letech 1984 až 1990 ústředním šéfem v ČST Bratislava. Vedení televize však jeho nástup oficiálně nekomentuje. Pouze prostřednictvím mluvčí Želmíry Habánové vzkázalo, že nepovažuje za vhodné odpovídat prostřednictvím médií na personální otázky.

Serveru SME.sk se nepodařilo získat vyjádření samotného Hlinického, ale jak dříve řekl pro magazín Webjournal, rád a otevřeně vzpomíná na způsob práce v televizi, kdy se její vedení zodpovídalo přímo straně, konkrétně tajemníkovi ÚV KSS a ideologickému oddělení ÚV KSČ. Bývalí spolupracovníci na něj vzpomínají jako na odborníka, který je však spojený právě s obdobím, kdy šéfoval. Po listopadu 1989 podal Hlinický demisii. Ta však nebyla přijata, a proto byl odvolán až vládou v lednu 1990. Televizi vedl až do května.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).