Hlavní navigace

TELE System TS6700T2HD: terestrický HD přijímač DVB-T/DVB-T2 s funkcí PVR

6. 11. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Italský výrobce TELE System Electronic Srl k nám přichází s levným modelem terestrického přijímače nové generace standardu DVB-T2 o rozměrech pouze 155×98×38mm.

Přijímač má velice citlivý tuner pro standardy DVB-T, DVB-T2/MPEG-2 a MPEG-4. Multimediálním přehrávačem můžete přehrávat videa, hudební soubory a promítat fotografie uložené na externím disku.

Přední panel

Tento malý přijímač je vyráběn v černé barvě. Přední panel nedisponuje žádným displejem. Je zde pouze jeden USB port pro externí disk, dále dioda, která při plném provozu přijímače svítí žlutozeleně, při vypnutí do StandBy svítě červeně, IR senzor pro komunikaci s dálkovým ovládáním a vpravo dole tři tlačítka. Dvě pro přepínání kanálů, třetí je vypínač do StandBy.

Zadní panel

Zadní panel je odleva osazen RF anténním vstupem a RF výstupem. Chcete-li použít signál z RF výstupu na další přijímač, musíte si v menu nastavit jeho průchodnost, jinak nebude na tomto výstupu žádný signál. Pokud potřebujete napájet anténní zesilovač, můžete si zapnout jeho napájení (DC 5V/30mA). Dalším portem je digitální HDMI výstup a analogový SCART. Zcela vpravo je napevno zabudovaný síťový kabel (230Volt/50Hz).

Pohled do odkrytovaného přijímače na osazený plošný spoj. Síťový zdroj je situován na jedné společné desce s přijímačem.

Dálkové ovládání

Velice malé a lehké dálkové ovládání s černě matným povrchem o velikosti 125×39×17mm. je napájeno dvěma AAA bateriemi, které jsou součástí balení. Disponuje 35 gumovými tlačítky, které jsou popsány a odlišeny umístěním, barvou a tvarem. Přes malou velikost se ovládač dobře obsluhuje.

Instalace

Po zapnutí přijímače nastavujeme nejdříve region. Máme na výběr 17 zemí a 8 jazyků. Podle svého zobrazovače zvolíme mód zobrazení ( By source, By Native, 480i, 480p, 576i, 576p, 720p50, 720p60, 1080i25, 1080i30, 1080p50. 1080p60, 1080p25, 1080p30 a 1080_24. Z toho je patrné, že tento přijímač je možno použít ve všech státech světa i s různým kmitočtem sítě. Čtvrtou položkou v tomto okně nastavení zvolíme režim obrazu. Opět máme na výběr: 16:9FS, 16:9PB, 4:3PS a 4:3LB.

Při průběhu skenování kanálů se zobrazuje v seznamu uložených frekvencí, zda se jedná o mux DVB-T, nebo DVB-T2 (obrázek vlevo). Muxy bez signálu se zobrazují jako Chyba. Ladit můžeme automaticky: MENU – DVBT instalace – Automatické ladění – OK.

Manuální ladění a seznam uložených kanálů.

Díky LCN (Logical Channel Number) je možné seznam kanálů třídit i automaticky. Na výběr však máme i manuální třídění z maximálně 8 seznamů oblíbených. Příjem TV kanálů a Radio kanálů se přepíná z Menu (vlevo na obrázku).

EPG

Elektronický programový průvodce (EPG) umožňuje programování nahrávek i rezervaci programů. Podrobnosti o zvoleném programu si můžeme zobrazit v dalším okně.

Volba audio stopy a informační lišta

Pokud chceme využít záznam se zpožděním (TimeShift), musíme jej v menu na obrázku vpravo povolit.

PVR

Přijímač pracuje s externími disky formátovanými souborovým systémem FAT 16, FAT32 a NTFS. Maximální velikost připojeného harddisku (HDD) je 2 TB. Maximální velikost připojeného flashdisku je 32 GB.

Při nahrávání přijímačem máme dvě možnosti ukládání záznamů. PS je speciální formát pro jednoduchý záznam, kde jsou ořezány všechny pomocné soubory, například titulky a teletext. Záznam TS obsahuje celý stream kanálu i se všemi zvukovými mutacemi, teletextu a dalších. Tento záznam ale zabírá na disku větší prostor. V režimu „Časový posun“ můžeme využít funkce Timeshift, pokud chceme na nějaký čas zaznamenat program, který nějakou dobu nemůžeme sledovat online.

Záznamy z externího disku spouštíme na tomto set-top-boxu z Menu (na obrázku vlevo nahoře), kde jsou soubory záznamů seřazeny podle druhu: PVR, hudba, obrázek a video. Různé druhy záznamů se přepínají nezvykle tlačítkem (5). V okně záznamů se zobrazuje název programu (souboru), jeho délka i čas. Vpravo nahoře je ve zmenšeném okně náhled na zvolený program. Záznamy zde můžeme přejmenovat, zamknout, nebo vymazat. Při přehrávání uložených záznamů v celoobrazovkovém režimu si můžeme zobrazit informační lištu (na obrázku vpravo), kde jsou všechny údaje včetně délky záznamu a zaplnění disku.

Přijímač má v menu možnost nastavení kvality obrazu ve velkém rozsahu. Jas, Kontrast, Sytost, Odstín: 0–100/Ostrost: 0–10. Můžete si tak přizpůsobit obraz na jakýkoliv zobrazovač podle vašich představ. Doporučuji však tato nastavení moc nepřehánět. VBI Teletext se zobrazuje na popředí programu ve zmenšeném okně a má paměť na 800 stran. Aktualizace software je možná přes USB. Aktualizační soubory, pokud jsou k dispozici najdeme na stránce výrobce: http://www.telesystem-world.com/web/it_it/electro­nic/downloads.html

Tento HD pozemní přijímač má velice citlivý tuner (nevyřazuje ze seznamu uložených muxy se slabším signálem). Ty však mohou při příjmu kostičkovat. Můžete je však po uložení ze seznamu odstranit, nebo lépe nastavit anténní systém.

Balení obsahuje

• Přijímač TS6700T2HD

• Dálkové ovládání

• 2× AAA baterie

• Český a anglický manuál

Přijímač zapůjčila firma IPON s.r.o. se sídlem v Rokycanech
Web přijímače: http://www.tvdigitalne.cz/telesystem-ts6700-t2hd.html
e-mail: info@tvdigitalne.cz
Cena: 1 190 Kč včetně DPH

cif-tip-firmy

Dovozcem přijímače je Allcom společnost s.r.o.: www.allcom.cz, http://www.allcnet.cz/

Foto a screenshot autor

Jak řešíte terestrický příjem?