Hlavní navigace

Telefónica a Vodafone chystají další propouštění, odejít mají stovky lidí

Autor: Isifa
Martin Vyleťal

Obě společnosti se prý letos rozloučí se zhruba desetinou svých zaměstnanců. O práci tak přijde okolo 700 lidí.

Podle informací Hospodářských novin připravují dva ze tří tuzemských mobilních operátorů v prvních měsících roku výraznou redukci počtu zaměstnanců. Výpověď obdrží přibližně desetina lidí, kteří v Česku pracují pro Telefóniku a Vodafone. Celkově by se mohlo jednat až o 700 zaměstnanců. 

Počet zaměstnanců plánujeme snížit zhruba o 11 procent ze současných téměř 1800. Finální počty odchozích budeme znát na konci března, uvedla pro Hospodářské noviny tisková mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová.

Content 2017 - tip Footshop

Telefóniku by mělo letos opustit asi 500 lidí. Propouštění je součástí dlouhodobého restrukturalizačního plánu, na jehož základě firma poslední tři roky snižuje počet svých zaměstnanců. Letos propuštěných může být nakonec více, není totiž zřejmé, k jak velké restrukturalizaci sáhne nový vlastník Telefóniky, finanční skupina PPF.

Letošní vlna propouštění u tuzemských mobilních operátorů navazuje na tu loňskou. V uplynulém roce odešlo z Telefóniky zhruba 600 lidí. Stovky lidí propustil i Vodafone a o 300 lidí zeštíhlil i tým zaměstnanců T-Mobilu. Ten se prý letos rozloučí jen s desítkami lidí.

Našli jste v článku chybu?
9. 2. 2014 16:21
Neasi (neregistrovaný)

Nedělají na IČO, dělají pro externí agentury jako Manpower a Adecco. Do nedávna jsem byl jeden z nich.

21. 1. 2014 15:02
Marek (neregistrovaný)

Spíš všichni dělají pro O2 na ičo :) Myslíte že by tak velká společnost mohla mít tak málo zaměstanců? Většina z nich dělá pro "spřátelené" "kamarádky" O2.