Hlavní navigace

Telefónica O2

Vítězství O2 ve sporu o odpojení „šedého operátora", ČTÚ zrušil pokutu

ČTÚ loni v prosinci vyměřil O2 pokutu a zahájil s firmou správní řízení kvůli tomu, že neuposlechla předběžné opatření ve sporu s „šedým operátorem“ Aspekt Invest.

Doba čtení: 3 minuty

Konference „Content First“: Pomůže firmám lepší práce s obsahem?

Častěji než dříve budete nyní asi slýchat a číst o „obsahovém marketingu“. Skrývá se za tímto pojmem něco užitečného, nebo je to jen nový sezónní „buzzword“?

Doba čtení: 6 minut

Odhlasováno: česká Telefónica se přejmenuje na O2 Czech Republic

Valná hromada firmy podle očekávání odsouhlasila změnu názvu společnosti, kterou loni koupila PPF Petra Kellnera.

Doba čtení: 1 minuta

Tesco Mobile hlásí 100 tisíc zákazníků, do května chce získat dalších 30 tisíc

Za necelých deset měsíců provozu Tesco Mobile překonal hranici 100 tisíc klientů. K ČEZ Mobile přešlo od října 50 tisíc lidí, na konci roku jich má být trojnásobek.

13. 3. 2014 13:12
Doba čtení: 1 minuta

Jak dopadl přelomový mobilní rok 2013?

Rok 2013 byl pro mobilní komunikace v řadě ohledů přelomový. Celková čísla ale neukazují, že by nástup virtuálů a neomezených tarifů přinesl nějaké zásadní změny.

Doba čtení: 11 minut

Proč O2 zatím nenabízí LTE síť a NFC platby na jedné SIM kartě

Zákazníci O2 si sice pro přístup mobilního telefonu do LTE sítě mohou vyměnit na prodejně SIM kartu, ale musí oželet NFC platby. Jde prý ale o dočasný stav.

4. 3. 2014 13:02
Doba čtení: 1 minuta

Počet abonentů O2TV se meziročně zvýšil o 10 % na celkových 156 tisíc

Ke konci roku 2013 měla největší IPTV služba v České republice prý 156 tisíc abonentů. Telefónica, provozovatel služby, to připisuje přechodu na novou platformu s novými funkcemi.

Doba čtení: 1 minuta

Telefónica prý hostuje nejsilnější virtuální operátory, ovládají až 70 % trhu

Firma však nezveřejnila dílčí podíly, takže není jasné, kolik si z tržního koláče sama ukusuje prostřednictvím Bleskmobilu.

Doba čtení: 1 minuta

LTE síť O2 se otevřela mobilním telefonům

Po kompatibilních tabletech a modemech se mohou zákazníci O2 do budované LTE sítě připojit i s mobilním telefonem se zachovanými hlasovými a textovými službami. Je nutný speciální datový tarif?

Doba čtení: 1 minuta

Aplikace Můj Vodafone podporuje i Windows Phone, jejich tržní podíl roste

Aplikace internetové samoobsluhy Vodafonu je po platformách Android a iOS dostupná i pro systém Windows Phone, který meziročně více než zdvojnásobil svůj lokální tržní podíl.

Doba čtení: 1 minuta

Telefónica: za pomalé načítání videí na YouTube jsme nemohli

Problémy s načítáním videí na videoserveru YouTube, na které si zákazníci v posledních měsících stěžovali, prý souvisely s konektivitou na serverech společnosti Google.

Doba čtení: 3 minuty

Změny v podmínkách operátorů: stejnou novelu zákona si vykládají každý jinak

Zatímco T-Mobile a Telefónica snižují smluvní pokuty na pětinu zbývajících paušálů i neplatícím zákazníkům, Vodafone neplatičům nadále účtuje plnou výši. A není to jediný rozdíl.

Doba čtení: 13 minut

Převzetí české Telefóniky dokončeno, dozorčí radě předsedá Štefunko z PPF

Na své funkce v dozorčí radě rezignovali zástupci bývalé mateřské firmy Telefónica SA. Uvolněná místa obsadili zástupci skupiny PPF.

Doba čtení: 1 minuta

Novinky u operátorů: Telefónica výrazně zpomaluje mobilní data po vyčerpání FUP

S dosavadní štědrou rychlostí mobilních dat po vyčerpání FUP je u Telefóniky konec. Jak přesně funguje nový Smart FUP u Vodafone? A jak se mění tarif O2 [:kůl:]?

Doba čtení: 11 minut

Pět služeb na streaming hudby: jakou nabízejí kvalitu a kolik spolknou dat?

V Česku je k dispozici pět hudebních streamingových služeb. Nabízejí hudbu ve stejné kvalitě? Jaký datový provoz generují jejich mobilní aplikace? Chystají se vzít útokem naše obýváky?

Doba čtení: 13 minut

O2 se prý „vzbouřily servery“, ale teď by samoobsluha měla být funkční

Přibližně v posledním týdnu to v samoobsluze Moje O2 dle slov operátora „trochu drhlo“. Ve skutečnosti se někteří zákazníci např. nemohli dostat ke správě svých služeb nebo k vyúčtování.

Doba čtení: 1 minuta

Telefónica a Vodafone chystají další propouštění, odejít mají stovky lidí

Obě společnosti se prý letos rozloučí se zhruba desetinou svých zaměstnanců. O práci tak přijde okolo 700 lidí.

Doba čtení: 1 minuta

Systém datových schránek byl dopoledne dvě hodiny nedostupný

Uživatelé datových schránek měli dnes problém přihlásit se ke svým účtům. Systém postihl neplánovaný výpadek. Na vině byl pokles rychlosti konektivity v datovém centru Nagano.

Doba čtení: 1 minuta

Vítězové aukce kmitočtů pro síť LTE si rozdělili pásma

ČTÚ schválil dohodu tří „vítězných“ stávajících operátorů o rozdělení kmitočtových bloků v jednotlivých kmitočtových pásmech. Už jim zbývá jen po výzvě zaplatit a získat rozhodnutí o přídělu.

Doba čtení: 1 minuta

T-Mobile spouští placení na Google Play z vyúčtování či kreditu

Zákazníci budou moci za aplikace, hry či hudbu zaplatit až zpětně v měsíčním vyúčtování služeb od operátora. Podobnou službu plánuje v únoru nabídnout také Telefónica.

Doba čtení: 3 minuty

Telefónica dál ignoruje předběžné opatření ČTÚ, dostala další pokutu

Spor Telefóniky s Českým telekomunikačním úřadem pokračuje. Operátor dosud nevyhověl předběžnému opatření, které ČTÚ vydal už v pondělí.

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ podává trestní oznámení na Telefónicu, operátor ignoruje jeho nařízení

Český telekomunikační úřad potrestal Telefónicu za to, že neuposlechla předběžné opatření ve sporu s „šedým operátorem“ Aspekt Invest. Tomu odpojila na 1500 telefonních čísel.

Doba čtení: 2 minuty

GE Money Bank: NFC platby mobilem využívány zatím jen tisíci klientů

Přesto banka věří v jejich budoucnost. Od 9. 12. uvádí posílání platebních karet do mobilu „vzduchem“. Jenže klient na to stejně potřebuje mít správnou SIM, správný telefon a správného operátora…

Doba čtení: 5 minut

Telefónica si vykládá nařízení ČTÚ po svém, úřad jí hrozí sankcemi [DOPLNĚNO]

„Váš poskytovatel nelegálním přeprodejem služeb porušuje smluvní podmínky společnosti Telefónica ČR,“ dozvěděli se zákazníci Aspektu. Telefónica pak jejich čísla odpojila.

Doba čtení: 8 minut

Operátoři se poprali s tzv. Husákovou novelou a změnili podmínky. Každý jinak

T-Mobile, Vodafone a UPC zveřejnili nové Všeobecné podmínky, které reagují na zákonem předepsané snížení smluvních pokut na pětinu. Každý se ale s požadavkem zákona vyrovnal jinak.

Doba čtení: 10 minut

Telefónica přechází na čistě elektronické smlouvy, zvládnou to ale i její zákazníci?

Zákazníci české Telefóniky se už také nebudou podepisovat na papír, ale na destičku speciálního tabletu. Jde prý o „vlastnoruční digitální podpisy“.

Doba čtení: 13 minut

Telefónice skřípe předvánoční akce s tablety s připojením od 297 Kč měsíčně

Operátor nabral více objednávek, než je momentálně schopen dodat tabletů. Někteří klienti si stěžují, že je adekvátně neinformoval o povaze akce. Tedy, že je spojená se spotřebitelským úvěrem.

Doba čtení: 2 minuty

Kellner má Telefóniku. Plánuje drastické škrty nebo nový silně růstový byznys?

Telekomunikace bývaly velmi „sexy“ byznysem, poslední roky však dostávají těžce zabrat. Doby pohádkových příjmů a zisků jsou pryč. Možnosti, jak na obchodu vydělat ale existují.

Doba čtení: 7 minut

PPF nekupuje jen operátora, ale i poskytovatele ICT řešení

Po osmi letech se do českých rukou nevrací jenom pevný a mobilní operátor, ale také poskytovatel ICT řešení, který se mimo jiné stará o chod datových schránek.

Doba čtení: 5 minut

Česká a slovenská Telefónica prodány skupině PPF

Po čtyři roky si český i slovenský operátor ponechají značku „O2“ a zůstanou zapojeni do partnerské sítě světové Telefóniky. PPF zaplatí celkem 63,6 miliardy korun za podíl 65,9 %.

Doba čtení: 1 minuta