Hlavní navigace

Aplikace Můj Vodafone podporuje i Windows Phone, jejich tržní podíl roste

15. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace internetové samoobsluhy Vodafonu je po platformách Android a iOS dostupná i pro systém Windows Phone, který meziročně více než zdvojnásobil svůj lokální tržní podíl.

Vodafone jako první velký mobilní operátor v České republice nabízí samoobslužnou aplikaci zákaznické samoobsluhy pro platformu Windows Phone. Můj Vodafone je tak nově dostupný i ve Windows Phone Store. Doplňuje tak již dříve vydanou verzi pro Android a iOS.

Největší rivalové zatím zůstávají ve vyčkávací pozici. Aplikace Můj T-Mobile a Moje O2 jsou shodně dostupné prozatím jen pro Android a iOS. Operátoři uživatelům ostatních platforem vzkazují, že mohou využívat mobilní webovou verzi samoobsluhy.

StatCounter za leden 2014 udává, že tuzemský tržní podíl platformy Windows Phone činí 5,71 %. Již tak překonává dříve velmi oblíbený Symbian, který si z letošního lednového tržního koláče ukousl jen 4,65 %. Platforma Windows Phone zaznamenala meziroční nárůst tržního podílu o 3,37 procentního bodu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).