Hlavní navigace

Aplikace Můj Vodafone podporuje i Windows Phone, jejich tržní podíl roste

Jiří Macich ml.

Aplikace internetové samoobsluhy Vodafonu je po platformách Android a iOS dostupná i pro systém Windows Phone, který meziročně více než zdvojnásobil svůj lokální tržní podíl.

Vodafone jako první velký mobilní operátor v České republice nabízí samoobslužnou aplikaci zákaznické samoobsluhy pro platformu Windows Phone. Můj Vodafone je tak nově dostupný i ve Windows Phone Store. Doplňuje tak již dříve vydanou verzi pro Android a iOS.

Největší rivalové zatím zůstávají ve vyčkávací pozici. Aplikace Můj T-Mobile a Moje O2 jsou shodně dostupné prozatím jen pro Android a iOS. Operátoři uživatelům ostatních platforem vzkazují, že mohou využívat mobilní webovou verzi samoobsluhy.

StatCounter za leden 2014 udává, že tuzemský tržní podíl platformy Windows Phone činí 5,71 %. Již tak překonává dříve velmi oblíbený Symbian, který si z letošního lednového tržního koláče ukousl jen 4,65 %. Platforma Windows Phone zaznamenala meziroční nárůst tržního podílu o 3,37 procentního bodu.

Našli jste v článku chybu?
20. 2. 2014 20:23
Michal (neregistrovaný)

No hezkej článek, ale důvod vzniku WP verze pravděpodobně nebude raketový růst platformy WP z 52 na 208 uživatelů, ale to, že její vývoj nakonec zaplatil Microsoft. :-)

16. 2. 2014 12:10
lordr (neregistrovaný)

Aplikace se mi líbí, je rychlá, pěkná, funkční. Je pár drobností, kde by se dala vylepšit (třeba možnost zobrazit průběžně provolané minuty a poslané SMS i u neomezeného tarifu), ale v zásadě spokojenost.