Hlavní navigace

LTE síť O2 se otevřela mobilním telefonům

Jiří Macich ml.

Po kompatibilních tabletech a modemech se mohou zákazníci O2 do budované LTE sítě připojit i s mobilním telefonem se zachovanými hlasovými a textovými službami. Je nutný speciální datový tarif?

Počínaje dnešním dnem (17.2.) mobilní operátor O2 zpřístupnil svou budovanou LTE síť i kompatibilním mobilním telefonům. Vysokorychlostní datové služby jsou tak v nové síti dostupné širšímu spektru zákazníků. Dosud byla LTE síť největšího telekomunikačního operátora v zemi dostupná jen pro speciální modemy a kompatibilní tablety.

Content

Kromě kompatibilního mobilu je třeba také nová SIM karta, kterou O2 zákazníkům beze změny telefonního čísla poskytne zdarma na svých značkových prodejnách. Naopak není potřeba žádný speciální datový tarif. Využívání datových služeb v LTE síti podporují všechny dosavadní tarify v nabídce operátora.

Hlasové a textové služby v datově orientované LTE síti zajišťuje technologie Circuit Switch (CS) Fallback. Díky ní lze volat, posílat a přijímat zprávy i po dobu připojení k LTE síti. O2 prozatím svou LTE sítí vedle Brna pokrývá také centrum Prahy a jeho okolí. V obou městech se v dohledné době chystá pokrytí rozšiřovat. Signál LTE sítě má letos zamířit i do dalších měst.

Našli jste v článku chybu?
19. 2. 2014 20:35
krakonoš (neregistrovaný)

Až ten shit p. Kellner se ziskem prodá. A pak se bude čekat, až to se ziskem prodá někdo jiný a t. d.

19. 2. 2014 8:12

Protože se jedná o NFC platby , nikoliv NFC pro přepínání profilů a párování periférií. SIM je brána jako důvěryhodný klíč/klíčenka

Rozhodně NFC token/Id/certifikát vám nenahrajou to SW

Je to stejné jako dnes GSM banking tedy taky už zastaralé. Protože to chce mít podporovaného operátora a banku. To je dnes u platební kartě s NFC to je zbytečné.