Hlavní navigace

Vítězové aukce kmitočtů pro síť LTE si rozdělili pásma

Marek Janouš

ČTÚ schválil dohodu tří „vítězných“ stávajících operátorů o rozdělení kmitočtových bloků v jednotlivých kmitočtových pásmech. Už jim zbývá jen po výzvě zaplatit a získat rozhodnutí o přídělu.

Aukce kmitočtů pro síť LTE (síť příští generace) skončila včera schválením dohody o rozdělení „abstraktních bloků“ rádiového spektra mezi vítězné účastníky, sdělil dnes Český telekomunikační úřad.

Marcom

Tři „vítězní“ uchazeči, tedy stávající operátoři Telefónica, T-Mobile a Vodafone, měli za úkol předložit úřadu společnou dohodu o rozdělení kmitočtů v jednotlivých kmitočtových pásmech. Dohodu předložili včera, v závěru stanovené lhůty. ČTÚ ji posoudil a „s ohledem na naplnění principu maximální celistvosti přídělů rádiových kmitočtů“ ji přijal.

V dnes vydané tiskové zprávě úřad dále uvádí, že „v další fázi výběrového řízení rozhodne o zamítnutí žádostí o rádiové kmitočty neúspěšných účastníků výběrového řízení. Následně vyzve vítězné uchazeče k zaplacení ceny jimi získaných kmitočtů a po provedené úhradě jim vydá rozhodnutí o udělení přídělu rádiových kmitočtů.“

Více na Lupě k průběhu dlouho sledované a jednou dokonce zrušené aukce kmitočtů pro LTE, jež českým komunikačním trhem nakonec nepohnula.

Našli jste v článku chybu?
23. 12. 2013 20:21

Jako trolling dobrý. Asi uznáte, že je rozdíl, když si koupíte pro svou potřebu třeba rádio. A když vám stát pronajme za definovaným účelem frekvenční pásmo.

Když obec vybere firmu na svoz odpadků, tak si taky můžete říkat, že je to věc podnikatele s kuka vozem, že nevyváží a nevydělává. Ale když tím obci nebude plnit objednanou službu, tak si najde jiného dodavatele služby a stávajícího pošle na smetiště.

Od toho si stát určil rozvojová kritéria před dražbou frekvencí. Navíc jde o časově omez…