Hlavní navigace

Odhlasováno: česká Telefónica se přejmenuje na O2 Czech Republic

Autor: O2
David Slížek

Valná hromada firmy podle očekávání odsouhlasila změnu názvu společnosti, kterou loni koupila PPF Petra Kellnera.

Doba čtení: 1 minuta

Řekněte sbohem názvu Telefónica Czech Republic a.s. a přivítejte O2 Czech Republic a.s. O změně názvu rozhodla dnešní valná hromada společnosti, která určila, že začne platit od 21. června 2014.

Obchodní značku O2 přitom firma v České republice v komunikaci se zákazníky používala v podstatě už od roku 2006, kdy sloučením Českého Telecomu a Eurotelu vznikla (jmenovala se tehdy Telefónica O2 Czech Republic). O pět let později společnost „kyslík“ z oficiálního názvu vypustila – španělský majitel tehdy totiž chtěl více podpořit značku Telefónica.

Současná změna názvu souvisí s příchodem nového majitele firmy, kterou loni koupila skupina PPF Petra Kellnera. Nějakou dobu to vypadalo, že se firma přejmenuje na M Telekom – značku O2 totiž vlastní španělská Telefónica.

KL18_hlasování

Za jakých podmínek nakonec dala české firmě značku k dispozici, není jasné. Jak uvádí server IHNED.cz, zástupci společnosti to akcionářům nesdělili s odkazem na obchodní tajemství. Za použití O2 v názvu ale firma údajně nebude Španělům nic přímo platit.

Přejmenování společnosti by se nemělo zákazníků nijak dotknout. „Komunikace vůči zákazníkům zůstává nezměněna,“ potvrdil Lupě mluvčí firmy Hany Farghali. Náklady na změnu jména podle něj nejsou ještě jasně vyčísleny, nemají být ale vysoké. „Obecně se dá říct, že všechny kroky v souvislosti s převzetím firmy majoritním akcionářem se činí s ohledem na maximální efektivitu,“ dodal.

Našli jste v článku chybu?