Hlavní navigace

Telefónica O2 81,7 miliónů zpět nedostane, pokuta platí

7. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Brněnský krajský soud potvrdil pokutu ve výši 81,7 miliónů korun, kterou dnešní Telefónica O2 dostala ještě jako Český Telecom od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za zneužití dominantního postavení na trhu. Úřad se v roce 2003 začal zabývat smlouvami, kterými si tehdejší Český Telecom dlouhodobě zavazoval své firemní klienty, když jim nabízel slevy a výhody. Podle ÚOHS tím tehdejší Český Telecom narušoval konkurenční prostředí a zároveň cenově diskriminoval zákazníky, kteří podobné…

Brněnský krajský soud potvrdil pokutu ve výši 81,7 miliónů korun, kterou dnešní Telefónica O2 dostala ještě jako Český Telecom od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za zneužití dominantního postavení na trhu. Úřad se v roce 2003 začal zabývat smlouvami, kterými si tehdejší Český Telecom dlouhodobě zavazoval své firemní klienty, když jim nabízel slevy a výhody. Podle ÚOHS tím tehdejší Český Telecom narušoval konkurenční prostředí a zároveň cenově diskriminoval zákazníky, kteří podobné smlouvy neuzavřeli, za což si vysloužil tehdy nejvyšší pokutu, kterou ÚOHS do té doby udělil. Telefónica O2 soudně napadla postup ÚOHS, ovšem tříčlenný senát neshledal v postupu antimonopolního úřadu pochybení a tak žalobu operátora zamítl a operátor tak 81,7 miliónů korun zpět nedostane. Telefónica O2 se nyní může obrátit ještě na Nejvyšší správní soud, ale tiskový mluvčí operátora Martin Žabka zatím nebyl schopen říci, zda-li k tomu dojde: Rozhodnutí soudu jsme zatím neobdrželi, po jeho prostudování se rozhodneme o dalším postupu, řekl Martin Žabka pro ČTK bez dalších podrobností. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).