Hlavní navigace

Telefónica O2 by mohla být vykázána z DVB-T

23. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telefónica O2 vedle své IPTV služby O2TV provozuje také čtvrtý multiplex pozemního digitálního vysílání DVB-T. V následujících týdnech by ale o přidělené kmitočty mohla přijít. Senátem totiž prošla novela zákona, která Českému telekomunikačnímu úřadu dovoluje operátorům odebrat oprávnění k využívání těch kmitočtů, na kterých nezahájí vysílání a pouze je blokují, aby na nich nemohla podnikat konkurence. Právě z toho někteří zástupci laické i odborné veřejnosti dominantního telekomunikačního…

Telefónica O2 vedle své IPTV služby O2TV provozuje také čtvrtý multiplex pozemního digitálního vysílání DVB-T. V následujících týdnech by ale o přidělené kmitočty mohla přijít. Senátem totiž prošla novela zákona, která Českému telekomunikačnímu úřadu dovoluje operátorům odebrat oprávnění k využívání těch kmitočtů, na kterých nezahájí vysílání a pouze je blokují, aby na nich nemohla podnikat konkurence. Právě z toho někteří zástupci laické i odborné veřejnosti dominantního telekomunikačního operátora v zemi podezřívají.

Tématu se podrobněji věnuje DigiZone.cz. Telefónica O2 momentálně drží kmitočtové příděly pro multiplex 4, díky nimž by mohla signálem této digitální televizní sítě pokrýt zhruba 70 procent populace České republiky. Reálně však využívá pouze tři: po jednom v Praze, Brně a Ostravě. V posledních dvou letech firma představila dva časové harmonogramy zavádění své sítě do celé republiky, ani jeden ale nedodržela, shrnuje Jan Potůček, šéfredaktor DigiZone.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.