Hlavní navigace

Telefónica O2 kvůli dluhu nemůže prodat své budovy

Jiří Macich ml.

Telefónica O2 čelí hrozbě zabavení majetku, kvůli staršímu sporu s mobilním operátorem T-Mobile ve věci výše ceny propojovacích poplatků a doplacení rozdílu mezi zaplacenou a nárokovanou sumou. Dominantní telekomunikační operátor dluží dvojce mezi mobilními operátory podle rozhodnutí soudu 1,8 miliardy korun. Telefónica O2 nyní například nesmí nakládat s několika svými dnes nevyužívanými budovami, které doposud byly na prodej. Chod firmy prý celá tato záležitost neohrožuje, ale spor se zřejmě…

Telefónica O2 čelí hrozbě zabavení majetku, kvůli staršímu sporu s mobilním operátorem T-Mobile ve věci výše ceny propojovacích poplatků a doplacení rozdílu mezi zaplacenou a nárokovanou sumou. Dominantní telekomunikační operátor dluží dvojce mezi mobilními operátory podle rozhodnutí soudu 1,8 miliardy korun. Telefónica O2 nyní například nesmí nakládat s několika svými dnes nevyužívanými budovami, které doposud byly na prodej. Chod firmy prý celá tato záležitost neohrožuje, ale spor se zřejmě ještě potáhne, protože Telefónica O2 stále tvrdí, že soud rozhodl nesprávně. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
12. 6. 2007 11:33
stoural (neregistrovaný)
Ano,ale v tomto pripade nejak soud rozhodnul. Pak nechapu, proc 02 tvrdi, ze soud rozhodnul nespravne? COpak 02 nedodala vsechny potrebne podklady? Ne? Je to jeji problem. Tvrdila by 02 totez, pokud by vyhrala? Asi tezko.
12. 6. 2007 10:19
ianal (neregistrovaný)
Soud nerozhoduje na zelene louce, ale posuzuje spor v ramci platnych zakonu a smluvnich vztahu (jsou-li nejake). V tomto ohledu je nespravne rozhodnuti dobre mozne. Pak je mozne za nespravne rozhodnuti povazovat to, ktere vyssi instance pri odvolani zrusi. V tomto ohledu nase soudy prakticky zadna spravna rozhodnuti nevydavaji.