Hlavní navigace

Telefonica O2 má dále plnit smlouvu s TMT Czech

Patrick Zandl

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dal zapravdu společnosti TMT Czech, která přeprodávala pod svým jménem především mobilní služby od Telefóniky O2. Ta v nedávné v minulosti začala klienty TMT Czech odpojovat a převádět přímo pod sebe za zpravidla nevýhodnějších podmínek pro klienty. TMT Czech se hájila tím, že k přeprodeji služeb má platnou smlouvu a věc postoupila regulátorovi. Ten koncem dubna vydal předběžné opatření, podle něhož se má Telefonica zdržet odpojování klientů TMT, ale jak se…

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dal zapravdu společnosti TMT Czech, která přeprodávala pod svým jménem především mobilní služby od Telefóniky O2. Ta v nedávné v minulosti začala klienty TMT Czech odpojovat a převádět přímo pod sebe za zpravidla nevýhodnějších podmínek pro klienty. TMT Czech se hájila tím, že k přeprodeji služeb má platnou smlouvu a věc postoupila regulátorovi. Ten koncem dubna vydal předběžné opatření, podle něhož se má Telefonica zdržet odpojování klientů TMT, ale jak se ukázalo, Telefonica O2 nějakou dobu ani toto předběžné opatření regulátora nerespektovala (zdroj: zpráva TMT s e-maily).

Co je ale také důležité, Český telekomunikační úřad neuznal statut TMT jako telekomunikačního operátora, považuje jej jen za přeprodejce služeb, ačkoliv se to tisková zpráva TMT snaží zamlžit odvoláním na to, že jde o virtuálního operátora formou přeprodeje. Telefonica se k rozhodnutí regulátora nevyjadřuje, protože zatím není pravomocné, firma se může do dvou týdnů odvolat. Bude zajímavé sledovat, jak se Telefónica O2 zachová, zda bude pokračovat v neetické a právně sporné strategii protahování finálního rozhodnutí a znepříjemňování života klientům vlastnícím SIM kartu, které si bere jako rukojmí sporu, nebo zda rozhodnutí bude respektovat a snažit se vyřešit situaci běžnými obchodními postupy.

Našli jste v článku chybu?