Hlavní navigace

Telefónica O2 vysvětluje, proč může být stahování z RapidShare pomalé

20. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telefónica O2 letos na jaře s velkou slávou u svého ADSL připojení zrušila objemové limity, ale někteří uživatelé si i tak stěžují, že nemohou pohodlně stahovat data z internetových úschoven jako je populární RapidShare či česká Letecká pošta. Rychlost stahování je prý v některých případech velice nízká. Zavedla Telefónica O2 v tichosti novou formu omezování objemu stahovaných dat? Samozřejmě jsme se na to operátora zeptali. Žádné konkrétní stránky ani uživatele neblokujeme, tvrdí Jana Hejsková…

Telefónica O2 letos na jaře s velkou slávou u svého ADSL připojení zrušila objemové limity, ale někteří uživatelé si i tak stěžují, že nemohou pohodlně stahovat data z internetových úschoven jako je populární RapidShare či česká Letecká pošta. Rychlost stahování je prý v některých případech velice nízká. Zavedla Telefónica O2 v tichosti novou formu omezování objemu stahovaných dat? Samozřejmě jsme se na to operátora zeptali. Žádné konkrétní stránky ani uživatele neblokujeme, tvrdí Jana Hejsková z tiskového oddělení Telefóniky.

Snížení rychlosti vysvětluje takto: Po odstranění FUP zbyla možnost řízení toků sítí, což je celková správa a management naší sítě, a další kroky, které zaručí kvalitu služby všem zákazníkům tak, aby se předešlo případnému přetížení sítě, v praxi to znamená, že se v rámci provozních špiček snažíme předcházet celoplošnému zpomalení všech služeb, ztrátovosti dat při přenosu a hlavně nefunkčnosti služeb, které fungují v reálném čase (např. přenos hlasu při IP telefonii, streaming rádia, načítání www stránek apod.). Z tohoto důvodu jsou v sítích implementovány technologie, které jsou schopny zajistit, aby při dosažení kapacitních limitů byly služby, které jsou citlivé na takovéto zpoždění a zpomalení, i nadále funkční. Jejich datový provoz je tak v síti přenesen přednostně, následován ostatními typy provozu jako třeba stahování dat z FTP. Vaše vlastní postřehy uvítáme v diskuzi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).