Hlavní navigace

Telefónica O2 se přejmenuje. Proč?

29. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ke globálnímu kroku se rozhodla společnost Telefónica: změní svoje jméno. Ovšem vzhledem k tomu, jaký byl do této doby obecně chaos v používání jejího jména, dá se říci, že si změny povšimne málokdo. Nově se nebudou jednotlivé filiálky jmenovat Telefónica O2, ale jenom Telefónica a názvem země. Česká pobočka se tak přejmenuje z celého jména Telefónica O2 Czech Republic na  Telefónica Czech Republic. Podobně ostatní regionální pobočky i evropská divize, ta se bude jmenovat Telefónica Europe.…

Ke globálnímu kroku se rozhodla společnost Telefónica: změní svoje jméno. Ovšem vzhledem k tomu, jaký byl do této doby obecně chaos v používání jejího jména, dá se říci, že si změny povšimne málokdo. Nově se nebudou jednotlivé filiálky jmenovat Telefónica O2, ale jenom Telefónica a názvem země. Česká pobočka se tak přejmenuje z celého jména Telefónica O2 Czech Republic na  Telefónica Czech Republic. Podobně ostatní regionální pobočky i evropská divize, ta se bude jmenovat Telefónica Europe. Událost má platnost ke dni 28. dubna 2011, jen v Německu proběhal již k prvnímu dubnu.

Českou pobočku tak jistě potěší, že za drahé peníze vloni koupila doménu O2.cz. Ta se nyní k jejímu jménu nijak pojit nebude.  

Valná hromada české pobočky změnu schválila včera, web společnosti ji zatím ještě nezaregistroval. 

Content tip EARLY

A proč k přejmenování přešlo? Tisková zpráva uvádí kusý důvod: The operating businesses of Telefónica Europe have undergone a name change in line with the company’s global strategy of ‚One Team One Telefónica‘.

Zjednodušeně řečno, odkup britského O2 španělskou firmou Telefónica, kdysi politicky presentovaný jako spojení a zachování obou značek, se vychýlilo ze „zachování“ nejenom fakticky, ale už i jmenovitě. A to i přes to, že od počátku (a proplacení 17,7 mld liber) bylo zřejmé, kdo tahá za kratší konec. 

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).