Hlavní navigace

Telefónica O2 slibuje zvýšení rychlosti ADSL i pro své zákazníky

5. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po oznámení nové velkoobchodní nabídky ADSL, kterou se podrobně zabývá Jiří Peterka v dnešním článku Stalo se: velkoobchodní revoluce v ADSL, Telefónica O2 slibuje pozitivní změny i pro své vlastní zákazníky. Rychlost připojení přes ADSL by se měla brzy zvýšit až na 8 Mb/s. Nejnižší dostupnou rychlostí bude 2 Mb/s, přičemž to není tak dlouho, co nabídka vysokorychlostního internetového připojení u někdejšího Českého Telecomu začínala na 128 kbit/s. Zrychlení se bude týkat současných i nových…

Po oznámení nové velkoobchodní nabídky ADSL, kterou se podrobně zabývá Jiří Peterka v dnešním článku Stalo se: velkoobchodní revoluce v ADSL, Telefónica O2 slibuje pozitivní změny i pro své vlastní zákazníky. Rychlost připojení přes ADSL by se měla brzy zvýšit až na 8 Mb/s. Nejnižší dostupnou rychlostí bude 2 Mb/s, přičemž to není tak dlouho, co nabídka vysokorychlostního internetového připojení u někdejšího Českého Telecomu začínala na 128 kbit/s. Zrychlení se bude týkat současných i nových zákazníků a neprojeví se na ceně.

Pokud bude zrychlování vycházet z velkoobchodní nabídky, navýšení pokulhávající rychlosti uploadu se klienti nedočkají. Nejrychlejší varianta tarifu Internet Express bude mít rychlost uploadu odpovídající maximálně šestnáctině rychlosti downloadu. Co se bude dít s FUP, tj. jestli se opět navýší limity nebo třeba zvýší omezená rychlost (dnes pouhých 128 kbit/s), je zatím otázkou. Telefónica O2 slibuje upřesnění nové podoby tarifů v průběhu března. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.