Hlavní navigace

Telefónica O2 spustila službu pro zálohu kontaktů z mobilu

13. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telefónica O2 v rámci zákaznického programu O2 Extra nabízí majitelům telefonů s podporou SyncML novou bezplatnou službu O2 Záloha. Ta slouží k bezdrátové záloze uložených kontaktů a záznamů z kalendáře na servery Telefóniky O2. Zálohují se data z paměti telefonu, nikoliv záznamy z paměti SIM karty. Služba v současnosti podporuje čtyřicet typů mobilních telefonů a chystá se podpora dalších. Samotná záloha probíhá přes portál O2 Extra, kde registrovaným klientům Telefóniky O2 stačí zavítat do…

Telefónica O2 v rámci zákaznického programu O2 Extra nabízí majitelům telefonů s podporou SyncML novou bezplatnou službu O2 Záloha. Ta slouží k bezdrátové záloze uložených kontaktů a záznamů z kalendáře na servery Telefóniky O2. Zálohují se data z paměti telefonu, nikoliv záznamy z paměti SIM karty. Služba v současnosti podporuje čtyřicet typů mobilních telefonů a chystá se podpora dalších. Samotná záloha probíhá přes portál O2 Extra, kde registrovaným klientům Telefóniky O2 stačí zavítat do sekce Moje Extra / O2 Záloha.

Zde je nutné zadat číslo mobilního telefonu, z nějž se mají prostřednictvím mobilní sítě data zazálohovat. Poté na uvedené číslo přijde SMS s autorizačním kódem, po jehož zadání na portále O2 Extra již dojde ke spuštění zálohy. Zákazníci neplatí ani za přenos dat. Záložní kopie dat lze přímo na webu prohlížet a editovat. Telefónica O2 hodlá službu v budoucnu rozšířit o další funkce. Blíže je však zatím nespecifikovala. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.