Hlavní navigace

Telefónica O2 také zrychluje, ale někteří zákazníci se dočkají až příští rok

26. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

A máme tu další oznámení o zrychlování ADSL. Telefónica O2 po velkoobchodní nabídce prezentovala i tu pro své koncové zákazníky. I dominantní telekomunikační operátor zredukuje nabídku základních tarifů na dvě rychlostní varianty. První je O2 Internet ADSL 8M s downloadem až 8 Mbit/s a uploadem 512 kbit/s za 475 korun měsíčně. Tou druhou pak je O2 Internet ADSL 16M s rychlostí downloadu až 16 Mbit/s a rychlostí uploadu až 768 kbit/s za 832 korun měsíčně. Uvedené ceny jsou včetně DPH, ovšem je…

A máme tu další oznámení o zrychlování ADSL. Telefónica O2 po velkoobchodní nabídce prezentovala i tu pro své koncové zákazníky. I dominantní telekomunikační operátor zredukuje nabídku základních tarifů na dvě rychlostní varianty. První je O2 Internet ADSL 8M s downloadem až 8 Mbit/s a uploadem 512 kbit/s za 475 korun měsíčně. Tou druhou pak je O2 Internet ADSL 16M s rychlostí downloadu až 16 Mbit/s a rychlostí uploadu až 768 kbit/s za 832 korun měsíčně. Uvedené ceny jsou včetně DPH, ovšem je nutné připočítat ještě náklady na pevnou linku.

Cloud23

Povšimněte si, že se vedle razantního zvýšení downloadu mírně zvyšuje také rychlost uploadu. I nadále platí, že tarify jsou bez datových limitů. Tyto nové tarify budou v nabídce od 1. září a promítají se i do balíčku O2 Duo a O2 Trio. Část stávajících zákazníků se však zvýšení rychlosti dočká až od 1. února 2009 kvůli nutným technickým změnám v síti. Někteří klienti znají prostoje se zrychlováním už z minulosti. Viz náš loňský článek Zrychlování ADSL téměř dva měsíce po termínu.

Na základně zkušeností z minulosti doporučujeme nečekat na automatické zrychlení a zkusit po 1. září objednat požadovanou změnu tarifu např. přes aplikaci Moje konto. Jaká rychlost je dostupná na vaší lince si můžete orientačně zjistit na webu Zrychlujeme.cz. Náš speedmeter zase umožňuje změřit vaši současnou rychlost. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).