Hlavní navigace

Telefónica O2 získala doménu o2.cz mimosoudně

10. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, Telefónica O2 konečně získala doménu o2.cz. Podrobnosti ovšem nechce operátor sdělit s odvoláním na obchodní tajemství. Doménu jsme převedli na základě dohody se společností Allstar Group. Detaily smlouvy podléhají obchodnímu tajemství, uvedla Blanka Vokounová z tiskového oddělení Telefóniky O2 pro náš sesterský server Podnikatel.cz. I když nesmíme komentovat detaily dohody, mohu vám říci, že předání domény nebylo z donucení. Dohodli jsme se mimosoudně, doplnil…

Jak už jsme vás informovali, Telefónica O2 konečně získala doménu o2.cz. Podrobnosti ovšem nechce operátor sdělit s odvoláním na obchodní tajemství. Doménu jsme převedli na základě dohody se společností Allstar Group. Detaily smlouvy podléhají obchodnímu tajemství, uvedla Blanka Vokounová z tiskového oddělení Telefóniky O2 pro náš sesterský server Podnikatel.cz. I když nesmíme komentovat detaily dohody, mohu vám říci, že předání domény nebylo z donucení. Dohodli jsme se mimosoudně, doplnil Tomáš Schel, mluvčí společnosti Allstart Group.

Telefónica O2 chce i po získání domény o2.cz nadále používat dosavadní krkolomnou adresu cz.o2.com a neupřesnila, jak s nově nabytou doménou naloží. Nabízí se ale přesměrování, ke kterému dochází v rámci skupiny Telefónica třeba v Německu, kde z o2.de je přesměrováváno na de.o2.com. Připomeňme, že doména o2.cz nebyla jedinou doménou, která by české Telefónice mohla dělat vrásky na čele. Telefónica O2 nemá v držení ani doménu o2tv.cz (používá o2-tv.cz) a ani o2online.cz. Přitom se v rámci nadnárodní domény používají domény o2online.de (Německo) nebo o2online.ie (Irsko).

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).