Hlavní navigace

Telefónica O2 měla několikahodinový výpadek ADSL (doplněno)

30. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zhruba před třetí hodinou ranní došlo k výpadku vysokorychlostního připojení přes ADSL našeho dominantního operátora – Telefóniky O2. Měnila se uživatelská jména a hesla. Unikátní přihlašovací údaje nahradilo společné jméno O2 a totožné heslo. Uváděla to automatická hláška na zákaznické lince. Ještě dnes dopoledne se však nebylo možné připojit s pomocí starého ani nového hesla. Problémy opět potvrzovala hláška na zákaznické lince. V tuto chvíli už uživatelé hlási, že jim připojení opět funguje.…

Zhruba před třetí hodinou ranní došlo k výpadku vysokorychlostního připojení přes ADSL našeho dominantního operátora – Telefóniky O2. Měnila se uživatelská jména a hesla. Unikátní přihlašovací údaje nahradilo společné jméno O2 a totožné heslo. Uváděla to automatická hláška na zákaznické lince. Ještě dnes dopoledne se však nebylo možné připojit s pomocí starého ani nového hesla. Problémy opět potvrzovala hláška na zákaznické lince. V tuto chvíli už uživatelé hlási, že jim připojení opět funguje. Výpadek tedy trval cca devět hodin.

Doplnění (16:50) – vyjádření Martina Žabky, tiskového mluvčího Telefóniky O2: Telefonica O2 dnes dopoledne skutečně zaznamenala přetížení ve své síti, konkrétně se jednalo o výpadek radius serveru, který ověřuje přihlašovací údaje ke službě Internet Expres). Oproti původní informaci na serveru Lupa.cz se přihlašovací údaje ke službě Internet Expres neměnily, již delší dobu jsou funkční obě varianty, tedy jak přihlašovací údaje zákazníka, tak i login a heslo O2. Dočasným a krátkodobým výpadkem mohli byt postiženi ti zákazníci, kteří se v uvedené době chtěli ke službě znovu přihlásit. Tj. ti, kteří mají ADSL modem připojený pres USB rozhraní a k modemu se přihlasuji, nebo zákaznici s Ethernet modemy, kteří na noc modem vypínají a v uvedené době se chtěli znovu přihlásit). Drtivé většině zákazníku Internet Expres, kteří jsou k internetu připojeni trvale, služba fungovala bez problému. Všem, kteří se dočasně nemohli připojit, se omlouváme.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).