Hlavní navigace

Telefónica zajistí distribuci signálu z volebních studií i pro Českou televizi

24. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Pro našeho tradičního partnera posíláme do terénu všech pět velkých přenosových vozů,“ uvedl manažer pro provoz služeb a zákaznických řešení Telefóniky Stanislav Houštecký.

Přenos signálu z volebních štábů do sídel České televizeČeského rozhlasu zajistí během pátečních a sobotních mimořádných voleb do parlamentu společnost Telefónica Czech Republic. Podle operátora jde o jednu z nejnáročnějších událostí, která na jeho techniky čeká. Manažer pro provoz služeb a zákaznických řešení Telefóniky Stanislav Houštecký konstatoval, že do terénu vyrazí všichni specialisté, kterým bude k dispozici veškerá přenosová technika. Pro našeho tradičního partnera, Českou televizi, posíláme do terénu všech pět velkých přenosových vozů, uvedl Houštecký.

WT100 temata

Přenosový vůz Otylka patřící společnosti Telefónica Czech Republic.
Autor: Telefónica Czech Republic

Přenosový vůz Otylka patřící společnosti Telefónica Czech Republic.

ČTĚTE TAKÉ: Babiš: chci odpolitizovat Českou televizi, Český rozhlas i Radu pro vysílání

V terénu budou k dispozici také dva menší vozy a tři přenosové kufry. Do terénu vysílá operátor 12 zaměstnanců. Přenosová technika společnosti Telefónica je přímo připojená k mobilnímu režisérskému pracovišti České televize, odkud dostává obrazovou a zvukovou stopu pro vysílání, a následně zajišťuje její komprimaci a transfer přímo do studia, upřesnila Kateřina Mikšovská z Telefóniky. Jednotlivé vozy jsou plně soběstačné a všechny podstatné prvky mají zálohované, aby ani v případě výpadku některého ze zařízení nedošlo k přerušení spojení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.