Hlavní navigace

Teleko navrhuje ČTÚ kompenzace za opuštění L pásma

Autor: archiv autora
Jan Brychta

Společnost Teleko zpracovala připomínky k plánu využití rádiového spektra pro kmitočtové pásmo 174–380 MHz. Ten se zabývá mimo jiné využitím kmitočtů pro vysílání digitálního rozhlasu T-DAB.

Doba čtení: 1 minuta

V návaznosti na omezení rozvoje pásma L-band 1452–1492 MHz pro rozhlasovou službu navrhuje Teleko zohlednění kompenzací pro stávající držitele přídělů pro poskytování služby šíření zemského digitálního rozhlasového vysílání a mobilních multimediálních aplikací v L pásmu. Rozhodnutím Komise totiž došlo k poškození zájmů a práv držitelů Přídělů, a to zejména v možnosti uskutečnění pokrytí signálem v rámci daného Přídělu po dobu danou platností licence, píše se ve vyjádření společnosti Teleko.

Z navrhovaného znění připomínkovaného plánu není podle Teleka také zcela zřejmé, jak bude Český telekomunikační úřad postupovat při přidělování zbývajících přídělů radiových kmitočtů pro další žadatele mimo provozovatele rozhlasového vysílání ze zákona. Navrhuje proto zařadit bod, který by jasně stanovil, že národní skupinová přidělení pro zbývající sítě elektronických komunikací pro šíření veřejně dostupné služby elektronických komunikací spočívající v šíření zemského digitálního rozhlasového vysílání (vysílání T-DAB) lze přidělit žadatelům zákonným způsobem.

Našli jste v článku chybu?