Hlavní navigace

Teleko spustilo digitální rozhlas z Milešovky, prozatím s omezeným výkonem

31. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ze severočeské Milešovky je signál digitálního rozhlasu šířen jako v ostatních lokalitách, kde působí Teleko, v pásmu L, konkrétně na kanálu LG. Výkon je prozatím 100 Wattů.

Příbramská společnost Teleko, která byla v České republice prvním provozovatelem digitálního rozhlasu, expandovala s touto technologií do další lokality v severních Čechách, konkrétně na „ústecký“ vysilač Milešovka. Serveru DigiZone.cz to sdělil majitel a jednatel operátora Tomáš Řapek. Společnost šíří v této lokalitě stejný obsah jako v ostatních, ve kterých působí, tedy mimo jiné vybrané stanice Českého rozhlasu, Rádio Proglas, Gama Rádio a internetovou stanici SeeJay Radio.

KL24

NEPŘEHLÉDNĚTE: České Radiokomunikace začaly testovat digitální rozhlas v Praze, zatím bez obsahu

Milešovka šíří signál s prozatím s omezeným výkonem 100 Wattů, později by mělo dojít k jeho navýšení na 2 kW. Tato severočeská lokalita už je v pořadí sedmou, kde je digitální rozhlas šířen. Teleko už ho nabízí v Praze, Příbrami, Liberci, ve východních Čechách, na Brněnsku, Ostravsku a nově také v severních Čechách. Teleko využívá stejně jako v ostatních oblastech na Ústecku L-pásmu, konkrétně na kanálu LG. Kromě tohoto operátora provozuje digitální rozhlas v České republice také společnost RTI cz a v rámci testu nově i České Radiokomunikace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).