Hlavní navigace

Teleko upravilo ve svém rozhlasovém multiplexu po odchodu Retra datové toky

V rámci meziměsíčního srovnání byl datový tok „ukrojen“ Českému rozhlasu Jazz. Původní hodnota 120 kbps byla snížena nejprve na 80 kbps a následně navýšena na 96 kbps.
Lukáš Polák 6. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K úpravě datových toků stanic došlo po odchodu Rádia Retro z DAB multiplexu příbramské společnosti Teleko. Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornili v diskusním fóru jeho čtenáři. Rádio Retro s přídomkem Vánoce bylo šířeno jako dočasná rozhlasová stanice zpřístupňující naprostý zlomek archivu Českého rozhlasu v době od 9. prosince 2013 do 5. ledna 2014. K navýšení datového toku došlo například u Rádia Plus, stanice mluveného slova od veřejnoprávního rozhlasu. Původní kvalita 40 kbps se změnila na 56 kbps.

EBF20-tip-temata

K TÉMATU: Rádio Retro v DAB multiplexu Teleka skončilo, na internetu pokračuje dál

Český rozhlas Radiožurnál používá nově zvukovou kvalitu 72 kbps, během šíření Rádia Retro to bylo 64 kbps. Hodnoty platí pro normu DAB+, čili výsledný poslechový efekt je pochopitelně lepší, než by tomu bylo u DAB. Třetí změnou je navýšení datového toku Českého rozhlasu Jazz s označením CRo Jazz HD z 80 kbps na 96 kbps. Tematický stream veřejnoprávního média ale před vstupem Rádia Retro do multiplexu Teleka používal datový tok 120 kbps. V meziměsíčním srovnání byl tedy prostor pro tuto stanici snížen. Do multiplexu však vstoupil nový okruh Tip Rádio.