Hlavní navigace

Teleko ve svém DAB přešlo na 64 kb/s. U poloviny stanic

11. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslední změny se v tomto digitálně rozhlasovém multiplexu odehrály na počátku února, kdy se do něj vrátily Seejay Radio a Tip Radio. Nyní je tu i vyšší datový tok…

Multiplex Teleko, který po návratu obou výše uvedených stanic šíří patnáct kanálů DAB (DAB+) a který doteď pracoval se 48 kb/s při kodeku AAC, zavedl u skoro poloviny stanic (sedmi) v Česku vcelku standardních 64 kb/s.

Teleko s datovým tokem hodně hýbá a naposledy vysílací kvalitu snižovalo v srpnu 2015, o čemž jsme vás také informovali.

K TÉMATU – Operátor Teleko vyřadil ze svého multiplexu čtyři stanice 

Teleko od února rozšiřuje digitální nabídku o další dvě stanice

Jak můžete vidět na obrázku níže, odchyceného ze stránek poskytovatele signálu, v multiplexu najdete zejména stanice Českého rozhlasu. Z nich nyní vysílá se 64 kb/s D-Dur, Dvojka, Jazz, Radio Wave, Radiožurnál a Vltava, na původních 48 kb/s je tak mj. Plus.

cif - debata 2

Z komerčních stanic se vyššího datového toku dočkal pouze kanál DAB+ Top40 koncipovaný jako hudební stanice pro mladé posluchače, který vysílá v DAB v multiplexech RTI a Teleko. Samson Digital či Seejay Radio jsou na „svých“ 48 kb/s.

Seznam vysílačů a aktuální pokrytí multiplexu Teleko DAB (T-DAB, resp. DAB+), které podle operátora zasahuje asi 5,1 mil. obyvatel České republiky, najdete zde.


Autor: Bohumil Herwig, zdroj: Teleko

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).