Hlavní navigace

Teleko zveřejnilo závěry z pražského zasedání World DAB Fora

11. 11. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 11. 2005

Česká republika by měla co nejdříve umožnit řádné digitální rozhlasové vysílání v systému T-DAB a nabídnout tak posluchačům co nejvíce žánrově čitelných stanic. V závěrech z pražského zasedání World DAB Fora to píše Tomáš Řapek, ředitel společnosti Teleko, která pražské setkání zorganizovala. Stát by měl umožnit vysílat celostátně v T-DAB jak veřejnoprávnímu rozhlasu, tak soukromým rádiím.

KL22 hlasovani

Pokrytí musí začít od nejhustěji osídlených aglomerací a nabídnou širokou škálu služeb – více nových nebo modifikovaných programů (multiplexů) a tím podnítit zájem posluchačů o tuto technologii, míní Řapek. Digitální vysílání podle něj bude efektivní i pro majitele rádií, protože náklady na vysílací infrastrukturu jsou menší než při analogovém provozu.

Velkým vzorem nám pak může být Dánsko, kterému se podařilo během velmi krátké doby penetrovat většinu velmi spokojených posluchačů, dodal Řapek. Odkázal také na webové stránky www.dr.dk a www.dabradio.dk, které shrnují zkušenosti s digitálním rozhlasovým vysíláním v této zemi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.