Hlavní navigace

TV Barrandov změní logo, je příliš dlouhé. Železný uvažuje, že ponechá jen hvězdičku

11. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Vladimír Železný naznačil, že se v některém z příštích Volejte chce věnovat i fenoménu Ultra HD. „Je to další velká revoluce, která nás čeká,“ řekl.

Změnu loga připravuje do budoucna vedení plnoformátové televize Barrandov. V dnešním vydání pořadu Volejte Železnému to řekl její generální ředitel Vladimír Železný. Odpověděl tak na dotaz jednoho z diváků, kterému logo přišlo v obraze příliš rušivé a dlouhé. Identifikátor ve vysílání tvoří nejen celý název televize, tedy „tv barrandov“, ale navíc i hvězda, která symbolizuje otevřenost směrem k divákům. Stanice změnila své on-air logo loni v září. Jeho původní podobu tvořila nejprve hvězda, a poté označení „barrandov“.

K TÉMATU: Vladimír Železný na Barrandově: Už nechceme být retro televizí, možná změníme název

Logo vám běží do hlavy a občas se trefí i do oka. Je nepřiměřeně dlouhé a vychází z nepřiměřeně dlouhého názvu. Tady u nás je to velká diskuse, ale slibuji vám, že logo se určitě bude měnit, uvedl Železný, který v minulosti naznačil, že by stanice mohla změnit i svůj název. Dnes však uvedl, že si v tomto kroku není úplně jistý. Bude to velká diskuse. Tato stanice ale musí mít jiné, určitě versatilnější a mnohem pohodlnější logo. Možná by tam úplně stačila hvězdička, konstatoval generální ředitel TV Barrandov.

ČTĚTE TAKÉ: Železný ke zprávám Barrandova: Nabídneme smíšené dvojice, ne registrované partnery

Marketing Meeting balicek

Vladimír Železný také ve svém kontaktním pořadu s diváky naznačil, že jeden z nejúspěšnějších formátů TV Barrandov v současnosti, talk show Sejdeme se na Cibulce, čeká přesun do atraktivnějšího času. Aktuálně ho stanice vysílá v sobotu až po 22. hodině. Pan Cibulka je svrchovaný profesionál, jeho pořad je mimořádně úspěšný a od 1. března ho přesouváme na pondělí někdy okolo půl desáté, sdělil Železný. Žánrově tak naváže na premiérová vydání zábavné soutěže Kurňa, co to je?, která vychází z někdejšího Kufru na České televizi a Barrandov ji vysílá v pondělí od 20:15.

Televize se tak pokusí udržet pozornost diváků, kteří se chtějí o pondělním večeru bavit a nevyhovuje jim seriálová nabídka České televize, Novy a Primy. Nyní Barrandov v pondělí od 21:30 vysílá vlastní seriál Ona a on, v němž hraje přítelkyně majitele televize Jaromíra Soukupa, herečka Kateřina Brožová. Sejdeme se na Cilbulce ale zůstane i v pravidelném sobotním čase od 22:00, jen nepůjde o premiérové díly, ale reprízy pondělních vydání. Na obrazovce má zůstat také erotický magazín Intim Night, který by se měl divákům představit v inovované podobě. Šéf Barrandova diváky vyzval, že by se mohli zamyslet na jeho lepším, českým názvem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).