Hlavní navigace

Televize CZ zažádala o vydání licence. Rozhodnuto má být začátkem prosince

Lukáš Polák

Nová terestrická televize bude primárně určena pro Ústecký kraj, v budoucnu ale nevylučuje možnou expanzi. „Vše bude záležet na okolnostech,“ říká její ředitelka Renáta Pešková.

Doba čtení: 1 minuta

Nová severočeská stanice Televize CZ (Cézetko), za níž stojí někdejší šéfka Public TV Renáta Pešková, už zažádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání licence pro zemské digitální vysílání (DVB-T). Pešková to sdělila serveru DigiZone.cz. Podle jejích slov už došlo také k uzavření dohody s telekomunikačním operátorem České Radiokomunikace na šíření signálu z vysílače Ústí nad Labem – Buková hora. „Cézetko“ se v síti objeví spolu s Primou love, Óčkem, Pětkou a Šlágr TV.

K TÉMATU: Renata Pešková má v ústecké TVCZ 10% podíl. Většina patří Pavlu Hauerovi

Kdy by chtěla televize odstartovat? Ještě nemáme stanovený termín. Do konce roku bychom se ale rádi v multiplexu objevily formou nějaké promo smyčky, uvedla Pešková. Nová televize už má stanovený termín, kdy by o jejím vydání měla rozhodnout RRTV, úterý 4. prosince. „Cézetko“ se má primárně zaměřit na Ústecký kraj, ale nechce se uzavírat ani dalším regionům. V tuto chvíli bych ale předjímala něco, co nemohu odhadnout, konstatovala Pešková a dodala: Vše je ve fázi ve vývoje a záleží to na okolnostech.

Našli jste v článku chybu?