Hlavní navigace

Televize Dajto končí ve slovenském DVB-T, od zítřka už ji tu nenaladíte

30. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve slovenském DVB-T budou od května šířeny v rámci skupiny Markíza Slovakia pouze programy Markíza a Doma. Na Silvestra 2013 už firma vypnula tematický program Fooor.

Slovenská komerční televize Dajto, která zahájila vysílání 20. srpna 2012, opustí tamní zemský digitální multiplex 1. Provozovatel stanice, společnost Markíza Slovakia, již ovládá stejně jako Novu bermudská firma CME, na tuto skutečnost upozorňuje již od úterý 28. dubna formou informační lišty následujícího znění: Vážení diváci, od května nebude Dajto dostupné v DVB-T. Více informací na stránce akonaladit.dajto.sk. Ani na zmíněném microsite se však divák nedozví, proč Markíza k tomuto kroku přistoupila. Lze očekávat, že firma si porovnala poměr cena/výkon a rozhodla se za distribuci programu ušetřit.

MM socky3

Z ARCHIVU: Podívejte se na kompletně nový vizuál, který televize Dajto nasadí od pondělí

Ve slovenském DVB-T tak od května budou šířeny v rámci skupiny Markíza Slovakia programy Markíza a Doma. Společnost už v minulosti na distribuci stanic ušetřila tím, že dokonce jednu ze svých stanic úplně zrušila. Stanice Fooor, která byla obdobou českého Smíchova, se nedočkala svých prvních narozenin – vysílala pouze od února 2013 do Silvestra téhož roku. Stanice Dajto bude pokračovat nadále ve všech ostatních distribučních kanálech, tedy ve slovenských kabelových i IPTV sítích a také na družici Astra 3B, kde je v satelitní službě Skylink dostupná dokonce ve vysokém rozlišení (HD).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.