Hlavní navigace

Televize Joj, Joj Plus a TA3 získaly digitální licence na Slovensku

22. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2009

Komerční televize Joj, Joj Plus a TA3 získaly licence pro pozemní digitální vysílání na území Slovenské republiky. Server DigiZone.cz o tom informoval ředitel Kanceláře Rady pro vysílání a retransmisi Ľuboš Kukliš. První dva jmenované kanály licenci ihned uvedly do praxe, když se dnes staly součástí tamního prvního digitálního multiplexu, který v současné době pokrývá osmdesát procent Slovenska.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenské televize jsou na digitalizaci připravené

Licenci pro celoplošné digitální televizní vysílání získala také společnost TV Karpaty, s.r.o. se svým stejnojmenným projektem. Podle výsledků průzkumů, které jsou u našich východních sousedů k dispozici, využívá v současné době přibližně třetina tamních domácností analogový terestrický příjem. I Markíza pro agenturu SITA potvrdila, že je na digitální vysílání připravena a dodává Towercomu signál obou svých stanic, tedy i TV Doma, digitálně. Vlastníkem digitální licence však zatím není.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.