Hlavní navigace

Televize Joj začne vysílat zpravodajství v HD, plánuje expanzi na satelit

14. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle informací serveru Živé.sk se mají televize Joj a Plus objevit na družici Astra, konkrétně v nabídce operátora Skylink. Jde ale prozatím o neoficiální zprávu, kterou ani jedna ze stran nepotvrdila.

Slovenská komerční televize Joj začne od příštího roku vysílat zpravodajství ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Informuje o tom server Živé.sk. V HD kvalitě bude nejen grafika, ale také samotné studio a v průběhu roku 2015 i samotné zpravodajské příspěvky. Kamerových setů, kterými jsou vybaveni jednotliví reportéři, je celkem sedmnáct. Cena jednoho se v přepočtu pohybuje maximálně do sedmi set tisíc korun. Zpravodajské studio v HD kvalitě už má slovenská veřejnoprávní televize RTVS. Ta je k dispozici mimo jiné i na satelitu Astra a ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu. Grafiku v HD má i komerční televize Markíza.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Televize Joj získala na Slovensku celoplošnou licenci po svůj dětský kanál RiK

Podle informací serveru Živé.sk se mají televize Joj a Plus objevit také na satelitu Astra, konkrétně v nabídce operátora Skylink. Jde ale prozatím o neoficiální informaci, kterou ani jedna ze stran nepotvrdila. V dnešním článku už je slovenský web opatrnější. V souvislosti se zařazením do nabídky Skylinku hovoří jako o pravděpodobnosti. Operátor by měl podle Živé.sk nabízet oba programy jako součást nabídky Digital, na níž se vztahuje Servisní poplatek. Joj-ka taktéž počítá s nasazením originální jazykové stopy, kterou využije například u seriálu Sběratelé kostí. Při testech se následně rozhodne, zdali se služba rozšíří, případně, zdali ji nabídne i u stanic Plus a Wau.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.