Hlavní navigace

Televize Joj získala na Slovensku celoplošnou licenci po svůj dětský kanál RiK

4. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kanál bude placený a určen výhradně pro distribuci na Slovensku. Od ostatních dětských programů se má stanice odlišit tím, že bude vysílat ve slovenštině.

Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), udělila na svém posledním zasedání televizní skupině JOJ Media House licenci pro její pátý kanál, chystanou dětskou televizi RiK. Licence se konkrétně týká možnosti šíření signálu digitálně v celoplošné podobě a jejím držitelem je tak jako u ostatních stanic JOJ společnost Mac TV. Jak z názvu programu vyplývá, RiK bude tamní obdobou německo-jazyčné televize RiC, která je mimo jiné dostupná na satelitu Astra a volně šířena do celé Evropy.

cif-tip-firmy

K TÉMATU: Živé.sk: Pátá stanice televize Joj se zaměří na dětského diváka

RiK bude prvním kanálem televize Joj, který bude placený a bude určen výhradně pro distribuci na Slovensku. Od ostatních dětských programů se má nová stanice odlišit tím, že bude vysílat právě ve slovenštině. Kanály Joj, Plus, Wau a Senzi jsou dostupné v nabídce pozemní digitální televize u našich východních sousedů a na omezeném území Moravy a Slezska jsou dostupné prostřednictvím přeshraničního příjmu z některého ze slovenských vysílačů. Vysílání stanice by mělo být zahájeno v nejbližších měsících, přesný termín ale vedení TV JOJ prozatím neoznámilo. 

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.