Hlavní navigace

Televize Nova na původní frekvenci CS Linku před vypnutím

Televize Nova na původní frekvenci satelitní platformy CS Link by měla být v současné době odpojena již všem jejím zákazníkům. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel společnosti Media Vision Daniel Klička. Pokud v tuto chvíli někomu ještě Nova na původní frekvenci běží, je pravděpodobně v poslední vlně, která ještě na odpojení čeká, uvedl Klička s tím, že oprávnění pro tento program však již na karty nechodí.

Signál televize Nova na původní frekvenci 11992/H je však nadále aktivní. K ukončení jeho šíření dojde pravděpodobně příští týden. Záleží na tom, jaká bude reakce poslední dávky našich zákazníků. Klienty jsme vypínali postupně a sledujeme reakce na našem call centru, abychom jim nezpůsobili nějaké potíže, že by jich reagovalo hodně a my bychom to nebyli schopni pobrat. Proto jsme se rozhodli pro dávkování ve skupinách, konstatoval výkonný ředitel Media Vision.

Jakmile poslední vlna přejde, není důvod, abychom signál na původní frekvenci nevypnuli, dodal Daniel Klička. Uvolněna kapacita by měla posloužit pro zlepšení obrazové kvality zbývajících kanálů na tomto transpondéru, jmenovitě Spektrum a Minimax, u nichž si dlouhodobě zákazníci stěžují na horší obrazovou kvalitu. Tímto krokem se ukončí několikaměsíční proces, kdy TV Nova získala v CS Linku vlastní transpondér na frekvenci 12070/H, kde se musí dělit o kapacitu pouze s kanály, HBO 2 a Sport 1 a 2.

Našli jste v článku chybu?