Hlavní navigace

Televize Nova ukončila v satelitní službě Skylink paralelní šíření

3. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost M77 Group, která je provozovatelem satelitních služeb CS Link a Skylink, přistoupila dnes v noci k významnému kroku. Ukončila paralelní distribuci televize Nova v SD rozlišení.

Společnost M77 Group, která je provozovatelem satelitních služeb CS Link a Skylink, přistoupila dnes v noci k významnému kroku. Ukončila paralelní distribuci televize Nova v SD rozlišení. Znamená to, že od dnešního dne už mohou zákazníci obou operátorů sledovat nejúspěšnější českou televizi pouze z jediného (společného) kmitočtu. Paralelní distribuce probíhala po dobu několika měsíců.

ČTĚTE TAKÉ: CS Link a Skylink už nebudou od dubna českými operátory

ICTZ23

Nova v klasickém rozlišení obrazu měla zdaleka nejdelší dobu souběhu. Člen představenstva M77 Group a bývalý šéf Skylinku Jaromír Glisník serveru DigiZone.cz v únoru řekl, že prozatím není stanoven plán na ukončení paralelní distribuce televize Nova. Program měl původně skončit na staré frekvenci v průběhu března, nakonec k tomuto kroku došlo až o půlnoci z 2. na 3. dubna. Změna je závažná zejména proto, že se dotýká všech zákazníků Skylinku, i těch, kteří nemají placenou nabídku.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 12070/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S/QPSK, kódování CryptoWorks a Irdeto.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.