Hlavní navigace

Hudební televize Óčko vysílala včera poprvé širokoúhle

26. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

26. 2. 2010

Včerejší předávání Hudebních cen Óčko 2009 bylo vůbec prvním pořadem, který mohli diváci na této stanici vidět v širokoúhlém formátu. Informaci potvrdil serveru DigiZone.cz technický ředitel Lukáš Hnilička. Signál byl takto určitě distribuovaný terestricky minimálně v multiplexu 4 u společnosti Telefónica O2, konstatoval Hnilička.

Přiznal však, že stav nebyl úplně ideální u satelitu Astra. Tam jsme bohužel museli signál demultiplexovat kvůli technickým problémům, které vznikly, ale snažili jsme se o to, aby hudební ceny viděli všichni širokoúhle, sdělil Lukáš Hnilička. Do budoucna by Óčko v tomto formátu rádo nabídlo např. hitparádu T-Music nebo Inbox. Předběžně se hovoří o přelomu prvního a druhého pololetí. Celý slavnostní večer byl snímán v HD kvalitě, avšak do sítí byl distribuován v klasickém rozlišení.

KL22_nominace

Záznam v HD poslouží pouze pro potřebu televize. Nenašli jsme partnera, který by byl schopen signál v HD přenášet. Na čtyři a půl hodiny zkrátka žádný z operátorů na HD jen tak nepřepne, konstatoval technický ředitel Óčka. Veškerou techniku měla stanice pronajatou. Vrátíme-li se ještě k širokoúhlému formátu, k tomu Hnilička dodal: U klipů je to komplikované, protože většina je ve formátu 4:3 a přepínání po každém z nich by bylo problematické. Máme velkou databázi, a dokud je nebudeme mít 16:9, neradi bychom se do tohoto kroku pouštěli.

Další informace o Hudebních cenách Óčko 2009, které však budou akcentovat spíše jejich organizační stránku, si budete moci na DigiZone.cz přečíst již zítra v dalším díle seriálu Na návštěvě u…

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.