Hlavní navigace

Televize Óčko získala licenci pro vysílání v přenosných zařízeních

23. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 9. 2010

Hudební televize Óčko nyní může vysílat bez problémů ve všech přenosných zařízeních, která umožňují šíření jejího signálu prostřednictvím internetu. Na svém posledním zasedání o tom rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Licence byla udělena na dobu dvanácti let. Týká se to konkrétně adres www.ocko.cz a http://ocko.id­nes.cz/stream­.asp.

ČTĚTE TAKÉ: Óčko zahájilo hlasování do svých Hudebních cen

Óčko je vůbec první televizí, která licenci tohoto typu získala, přesto, že není prvním kanálem, který přes internet vysílá. K tomuto kroku přistoupilo její vedení proto, že především mladá generace, která program sleduje, ráda využívá nových technologií, jež ji tuto možnost přináší. S licencí nemáme žádné jiné úmysly. I nadále budeme šířit svůj signál tak, jak jsou diváci zvyklí, uvedl pro DigiZone.cz generální ředitel Óčka Jiří Balvín. Stejná licence byla udělena také společnosti, která provozuje vysílání Boleslavské televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).